TYP: a1

Polacy w czołówce po 1. dniu Medemblik Regatta 2019

środa, 22 maja 2019
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ

Zofia Klepacka zajmuje trzecie, Karolina Lipińska czwarte, a Kamil Manowiecki szóste miejsce w klasie RS:X po 1. dniu żeglarskiego Pucharu Europy - regat Medemblik Regatta w Holandii.
 

[t][/t] [s]fot. Sander van der Borch / medemblikregatta.org)[/s]

We wtorek 21 maja odbyły się pierwsze wyścigi żeglarskiego Pucharu Europy w Holandii. Pogoda pozwoliła na sprawne przeprowadzenie zaplanowanych na ten dzień startów.

Bardzo dobrze radzą sobie nasze panie w windsurfingowej klasie RS:X. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje brązowa medalistka igrzysk w Londynie Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która zajęła miejsca trzecie, piąte oraz szóste. Z kolei piąta, trzecia i siódma na metę wpływała Karolina Lipińska (SKŻ ERGO Hestia Sopot), co daje jej czwartą lokatę w całej imprezie. Prowadzi Włoszka Flavia Tartaglini (miejsca 1., 2. i 1.).

W kategorii mężczyzn dopiero dwudziesty szósty jest Maciej Kluszczyński z DKŻ Dobrzyń (miejsca 20., 26. i 27.), a na pozycji lidera znajduje się aktualny wicemistrz świata, Holender Kiran Badloe (miejsca 4., 1. i 2.).

Z kolei w rywalizacji juniorów wysoko, na szóstej pozycji plasuje się Kamil Manowiecki (SKŻ ERGO Hestia Sopot), po tym jak mijał linię mety siódmy, szósty oraz ponownie siódmy. Natomiast piętnastą lokatę zajmuje Michał Polak z GKŻ Gdańsk (miejsca 13., 15. i 16.), a dwudziesta pierwsza jest jego klubowa koleżanka Karina Filip, która w dwóch pierwszych wyścigach nie wystartowała, ale w trzecim była najlepsza. Liderem jest Francuz Yun Pouliquen (miejsca 2., 2. i 2.).

Kolejne wyścigi zaplanowane są na środę 22 maja. Regaty potrwają do soboty.

 

Tagi: regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933