Podsumowanie Mistrzostw Świata w Tallinnie

poniedziałek, 23 lipca 2012
Informacja prasowa
W Tallinnie odbyły się Mistrzostwa Świata klasy 0-125 i klasy F-500. Zawody rozgrywane były przy ładnej, słonecznej pogodzie, w centrum miasta na jeziorze Harku. W klasie 0-125 Polskę reprezentowali: Henryk Synoracki, Marcin Zieliński i Sebastian Kęciński. W klasie F-500 był to osamotniony Krzysztof Bartnicki.

Henryk Synoracki (PKM LOK Poznań) w trzech punktowanych biegach zdobył 675 pkt co pozwoliło mu zająć czwartą lokatę w klasyfikacji końcowej. Marcin Zieliński (Szczeciński Klub Motorowodny LOK) z 465 pkt uplasował się na piątym miejscu, a Sebastian Kęciński (Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych Trzcianka) z 195 pkt był ósmy. W klasie F-500 nasz jedyny reprezentant – Krzysztof Bartnicki (WKS Zegrze) zajął z 135 pkt dziewiąte miejsce.

W obydwu klasach doszło do wielu sensacyjnych wyników. Zawody w klasie 0-125 wygrał Włoch Manuel Zambelli z dorobkiem 1100 pkt. Za nim był Niemiec Rene Behncke (900 pkt), a na trzecim miejscu znalazł się Włoch Claudio Fanzini (895 pkt).

W klasie F-500 bezkonkurencyjny okazał się Marian Jung (1200 pkt) wyprzedzając i deklasując kolejno Glebasa Sobciukasa (596 pkt) oraz Roberta Hencza (525 pkt).