TYP: a1

Ostatnie w tym sezonie regaty w Krakowie

wtorek, 11 października 2011
UKŻ Horn
Prezydent Miasta Krakowa oraz UKŻ HORN ma zaszczyt zaprosić wszystkich żeglarzy do uczestnictwa w ostatnich regatach na malowniczo położonym jeziorze Bagry Wielkie, życząc wspaniałej zabawy i pomyślnych wiatrów.

Bagry Wielkie to akwen, na który już od pierwszego sezonu (rok założenia 1999) działalności Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego HORN, gościł ponad 15 regat meczowych, regaty dla amatorów oraz wiele szkoleń, treningów, w tym szkółka żeglarska dla dzieci do lat 13. Jest to akwen, na którym trenuje załoga należąca do Polskiej Kadry Narodowej, która będzie walczyła o nominację do Igrzysk Olimpijskich w Londynie (Piotr Ogrodnik i Piotr Choroba). Akwen ten powstał w wyniku zatopienia wyrobiska żwirowni, dzięki temu powstało świetne miejsce dla amatorów sportów wodnych i kąpieli.

Zapraszamy do wspólnej rywalizacji, poczucia wiatru we włosach i miłych wspomnień na zimowe dni.

Regaty Żeglarskie:
Otwarte Zespołowe Mistrzostwa Małopolski
Optimist – zespoły 4- osobowe
Oraz
Zakończenie Sezonu Żeglarskiego w Krakowskim OZŻ
Klasy: Optimist AB, UKS, Laser 4.7, Europa, Cadet, Ok-Dinghy

22-23 październik (sobota-niedziela) 2011

Zalew Bagry Wielkie w Krakowie

Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa 2009-2012, przepisami OZŻ i Instrukcją Żeglugi. Przewiduje się rozegranie 4 wyścigów. Trasy będą udostępnione na tablicy ogłoszeń w dniu zgłoszeń. Zwycięzcy otrzymają medale, dyplomy, upominki.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999