TYP: a1

Olek Atlantycki - prasowy, pucharowy, spotkaniowy

czwartek, 5 czerwca 2014
Wiesław Seidler
Doba
Nasz niesamowity i uparty kajakarz z Polic, Aleksander Doba - dwukrotny zdobywca Atlantyku - jest wreszcie w domu (o czym już pisałem). Teraz nadal jest „porywany” przez media, jak przez miesiąc po wyprawie w USA, przez przyjaciół i znajomych, bliższych i dalszych, jak ostatnio w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim, podczas jednego ze spotkań w ramach festiwalu KuKuKa (co też relacjonowałem).

Na spotkanie z Olkiem specjalnie przyjechała nawet delegacja Szczecińskiego Klubu Kapitanów Żeglugi Wielkiej PŻM, którego Olek jest honorowym członkiem. Przedstawiciel Klubu, a równocześnie Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej, kpt.ż.w. Włodzimierz Grycner, przekazał Olkowi na festiwalowej scenie okazały puchar, a potem jeszcze długo trwały opowieści, gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, rozdawanie autografów, itd. (jak na zdjęciach). Olek jest teraz obywatelem świata, a symbolicznym tego akcentem była wzruszająca rozmowa Olka z mieszkańcem… Afryki (na zdjęciu), teraz Polski, który trzy lata temu spontanicznie i ofiarnie pomagał Olkowi w Dakarze, podczas przygotowań do I Wyprawy Transatlantyckiej! Świat jest mały, sporą jego część można przecież opłynąć kajakiem!

Wszyscy oblegali Olka, w tym m.in. uczniowie z Polic i śpiewacy z ludowego zespołu muzycznego z Wielkopolski. Ja też mam z Trzebieży pamiątkowe zdjęcie z Olkiem „Atlantyckim”… Najbliższą w Szczecinie okazją do dalszych pamiątkowych zdjęć z Olkiem będzie niewątpliwie kolejne z nim spotkanie, już w niedzielę 8 bm. o godz. 17.00, w Tawernie Pod Zardzewiałą Kotwicą w Camping Marinie PTTK, na które zapraszają jej gospodarze, Aleksandra i Andrzej Kocewiczowie…

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942