TYP: a1

Noworoczna kąpiel morsów

piątek, 30 grudnia 2011
Grzegorz Pawelec
Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Noworoczne Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza ze Stowarzyszeniem Morsów Gdańskich oraz Marsz Morsa, czyli inaugurację kolejnego sezonu Nordic Walking w Gdańsku.

Mające już kilkuletnią tradycję spotkania prezydenta z amatorami zimowych, morskich kąpieli, odbywają się co roku, 1 stycznia o godzinie 14 na jelitkowskiej plaży. Obowiązkowa rozgrzewka przed wejściem do wody, a po niej, noworoczna kąpiel, za każdym razem przyciągają wielu widzów. Niektórzy z nich, zachęcani przez uczestników, sami decydują się na dołączenie do wspólnej zabawy i kąpieli.

Spotkanie noworoczne na plaży to nie tylko ćwiczenia i lodowata kąpiel. Każdy może rozpocząć rok 2012 w sposób aktywny, wygrać sprzęt do nordic walking. Od godziny 12 będzie działać wypożyczalnia kijów do NW, odbędą się instruktarze i treningi przed startem Marszu Morsa. Poprowadzą je instruktorzy Polskiej Federacji Nordic Walking. Warto trenować, doskonalić technikę, ponieważ MOSiR w 2012 będzie kontynuował popularny cykl Grand Prix w tej dyscyplinie. Dodatkowo w kalendarzu imprez ośrodka znajdzie się maraton nordic walking, czyli marsz na dystansie 42, 195 km. Inauguracja sezonu Nordic Walking w Polsce – Gdański Marsz Morsa wystartuje o godzinie 13.40.

Atrakcją dla obserwatorów będzie między innymi zabawa przy ognisku przy dźwiękach Gdańskiej Dętej Orkiestry Noworocznej. Ponadto, w programie imprezy przewidziane są, organizowane już po raz trzeci, Zimowe Zmagania Strongman o Puchar Morsa. Siłacze zaprezentują się w trzech konkurencjach na placu przed Restauracją Parkowa, przy wejściu na plażę.

Jednym ze zwyczajów Morsów są również oryginalne przebrania karnawałowe, dlatego też zostaną zorganizowane wybory na najbardziej zaskakujący i oryginalny strój. Trzy osoby, które zaprezentują najciekawsze przebrania będą mogły liczyć na nagrody w postaci rejsów do Szwecji promem Stena Line. W Jelitkowie nie zabraknie oczywiście tradycyjnej, świątecznej choinki.

Zapraszamy wszystkich serdecznie 1 stycznia 2012 roku już od godziny 12:30 na plażę w Gdańsku Jelitkowie (wejście nr 72 i 73).

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.
Partnerzy: Gdański Klub Morsów, Shark Athletic Adam Krasnowski, Polska Federacja Nordic Walking, AWFiS w Gdańsku.
Patronat medialny: Dziennik Bałtycki.

Program spotkania:

12.30 gra Gdańska Dęta Orkiestra Noworoczna
13.00 przemówienie Lecha Szymaniuka, Prezesa Gdańskiego Klubu Morsów
13.05 przemówienie i toast noworoczny Prezydenta Miasta Gdańska
13.10 konkurs na najbardziej oryginalne przebranie Morsa
13.20 Chrzest Morsa
13.30 wyróżnienie SuperMorsa
13.40 inauguracja sezonu Nordic Walking w Polsce; wystąpienie Dyrektora MOSiR Leszka Paszkowskiego i Prezesa Polskiej Federacji Nordic Walking, Olgierda Bojke
13.50 rozgrzewka przed kąpielą oraz start III Gdański Marsz Morsa
14.00 wspólne zdjęcie uczestników i kąpiel morsów
14.10 losowanie nagród marszu morsa, pokaz strongman przed wejściem na plażę
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 July

Opuszczono banderę na żaglowcu "Lwów" i wycofano z eksloatacji ten słynny statek szkolny
środa, 30 lipca 1930
Z Hawru do Gdyni wyruszył "Jean Madeleine" zbudowany na bazie kutra pilotowego, który w Polsce otrzymał nazwę "Junak"; był to jeden z pierwszych polskich jachtów morskich, którym dowodził Mariusz Zaruski
sobota, 30 lipca 1927