TYP: a1

Nautica 450 już w weekend w Krynicy Morskiej

piątek, 11 sierpnia 2017
Informacja prasowa

W najbliższy weekend w Krynicy Morskiej (12-13.08.2017) załogi klasy Nautica 450 spotkają się ponownie, aby walczyć o punkty klasyfikacji Pucharu Polski. Będzie to już czwarta w tym roku odsłona pucharowych regat tej klasy.

[t][/t] [s]Fot. Bartosz Modelski[/s]

Po Warszawie, Poznaniu i Gdańsku przyszedł czas na Krynicę Morską. Tym razem żeglarze wystartują na Zalewie Wiślanym, a dla załóg Nautica 450 będą to pierwsze regaty na tym akwenie. Regaty odbędą się w ramach Pucharu Polski Klasy 505 oraz Nautica 450. W sumie, jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, w ciągu 2 dni regatowych zaplanowano rozegranie 7 wyścigów.

Aktualnie na czele tabeli pucharowej znajduje się warszawska załoga w składzie Paweł Nawrocki i Piotrz Dzierżewicz z Sailing Machine Team, tuż za nimi Witold Małecki i Maciej Odważny, czyli ProData Sailing Team ze stolicy Wielkopolski. Po startach w pierwszej połowie sezonu obu tym załogom udało się sporo odskoczyć od reszty stawki, ale nie wszystko jeszcze przesądzone. Podium w tej chwili zamyka ekipa "Stale na Fali", Tomasz Zambrzycki i Paweł Matusiak z Yacht Clubu Rewa. Emocji z pewnością nie zabraknie, a kto najlepiej wykorzysta zastane na wodzie warunki wiatrowe dowiemy się już w niedzielę.

Organizatorem  regat  jest Gmina Miasta  Krynica  Morska,  Jacht  Klub  Krynica  Morska  oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy 505. Sponsorem regat jest burmistrz Miasta Krynica Morska oraz żaglownia Narwal Sails. Specjalne nagrody dla klasy Nautica 450 ufundowała także firma Nautos, która produkuje m.in. okucia do jachtów klasy Nautica 450.

Tagi: Nautica 450, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 lipca

W wieku 86 lat zmarł Zenon Gralak, żeglarz, działacz Pomorskiego Związku Żeglarskiego, dziennikarz i publicysta morski oraz współtwórca nagrody „Rejs Roku”
środa, 15 lipca 1410
Z Port Huron (USA) na Jeziorze Huron wyruszył jacht "Gemini" biorąc udział w regatach Millennium 600 organizowanych wspólnie przez Bayview Yacht Club i Chicago Yacht Club z okazji stulecia regat Chicago Mac. Trasa liczyła 600 mil i prowadziła przez jezior
sobota, 15 lipca 2000
Zmarła Kpt. Teresa Dudzic-Zając; już w 1946 roku była zawodniczką i działaczką Akademickiego Związku Morskiego we Wrocławiu, potem wieloletnim członkiem kadry narodowej, później została trenerem i sędzią.
poniedziałek, 15 lipca 2002
Umiera Bogdan Dacko, który jako pierwszy po wojnie przepłynął Atlantyk na s/y "Hermes".
niedziela, 15 lipca 1990
Urodziła się Kapitan Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, która na s/y "Mazurek" jako pierwsza kobieta na świecie odbyła samotny kobiecy rejs dookoła świata.
środa, 15 lipca 1936
W Gdyni odbył się chrzest żaglowca "Zawisza Czarny", jednostki przeznaczonej dla harcerzy, zbudowanej na bazie lugotrawlera "Cietrzew", który wcześniej został wycofany z eksploatacji.
piątek, 15 lipca 1960
Odbyła się kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; kolejny raz wygrała załoga amerykańskiego jachtu - obrońcy pucharu "Resolute" z Kpt. Charlesem Adamsem.
czwartek, 15 lipca 1920