TYP: a1

Nautica 450: rozstrzygnięcia z Zegrza i Dni Otwarte

środa, 31 sierpnia 2016
Informacja prasowa
W miniony weekend załogi klasy Nautica 450 spotkały się w Nieporęcie podczas BMW Warsaw Sailing Days 2016 (27-28.08.2016). Żeglarze walczyli nie tylko o zwycięstwo w regatach, ale także o kolejne punkty w klasyfikacji Pucharu Polski. Zwyciężyła ekipa Paweł Nawrocki i Piotr Dzierżewicz, umacniając się tym samym na pozycji lidera Pucharu Polski.


Fot. Stormy74 - Piotr Kowalczyk


W tym roku warszawskie regaty przywitały załogi upalnym słońcem i słabymi warunkami wiatrowymi. Niemniej jednak pierwszego dnia udało się rozegrać 5 wyścigów. Ekipy z czołowych miejsc dość równo dzieliły się punktami, bo po sobotnich startach na pierwsze dwa miejsca z tą samą ilością punktów zajmowały załogi Anna Jabłońska i Agata Czarmińska z HRM Racing Team oraz Nawrocki/Dzierżewicz Sailing Team. Na trzeciej pozycji, z niewielką stratą 3 punktów plasował się Jan Siekierzyński i Jacek Turczynowicz. To te trzy załogi na zmianę przypływały w sobotę na metę na czele stawki.

W niedzielę temperatura była jeszcze wyższa, ale wiatru było niestety nadal jak na lekarstwo. Komisja regatowa przeprowadziła jeszcze dwa wyścigi, które okazały się być decydujące. Pierwszy niedzielny start należał do teamu Nawrocki/Dzierżewicz, a drugi wygrała załoga Siekierzyński/Turczynowicz. Ekipa HRM Racing, Jabłońska/Czarmińska, niestety pechowo zaliczyła falstart w ostatnim wyścigu, przez co ostatecznie spadły na 3 miejsce, za teamem Siekierzyński/Turczynowicz. Jacek Turczynowicz na co dzień trenuje Optimiściarzy w stołecznym klubie KS "Spójnia-Warszawa", a w klasie Nautica 450 wystartował gościnnie, jak widać ze świetnym rezultatem, zajmując 2 miejsce. Najwyższy stopień podium wywalczył duet Nawrocki/Dzierżewicz Sailing Team, umacniając się tym samym na pozycji lidera Pucharu Polski.


Fot. Stormy74 - Piotr Kowalczyk


W ramach Pucharu Polski Klasa Nautica 450 spotka się raz jeszcze. Ostatnie w sezonie 2016 regaty, ProData CUP, czyli ostatnie rozstrzygnięcia pucharowe odbędą się na podpoznańskim Kiekrzu w dniach 17-18.09.2016.

Natomiast już w najbliższą sobotę startują Dni Otwarte Nautica 450. W marinie Hotelu Galion w Gdańsku - Górkach Zachodnich oraz w ŻLKS Poznań – Żeglarskim Ludowym Klubie Sportowym na Kiekrzu spotykamy się 3.09.2016. Pod koniec września będzie jeszcze jedna okazja, tym razem dla tych, którzy mieszkają bliżej Warszawy – 24.09.2016 zapraszamy na Dni Otwarte Nautica 450 do Przystani Między Żaglami nad Zegrzem. W ramach dni otwartych można spróbować swoich sił na jachcie Nautica 450, ale konieczna jest rezerwacja terminu. W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt na info@nauticaboats.pl.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Otwartych w Gdańsku, Poznaniu lub Warszawie oraz do kibicowania załogom.

Tagi: Nautica 450, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 June

W Sztokholmie otwarto Muzeum Okrętu "Vasa".
piątek, 15 czerwca 1990
Alfred Johnson, rybak nowofunlandzki na swojej dory o długości 5 m o nazwie "Centennial" wyruszył z Gloucester w pierwszy samotny rejs przez Atlantyk; dotarł do Liverpoolu 17 sierpnia tego roku.
czwartek, 15 czerwca 1876