TYP: a1

Nagroda Przyjaznego Brzegu 2010

niedziela, 31 października 2010
Weronika Morys
Nagroda Przyjaznego BrzeguTrwa siódma już edycja konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. Zgłoszenia do konkursu, któremu tym razem patronuje Minister Sportu i Turystyki, można nadsyłać najpóźniej do 31 grudnia 2010 roku.

W konkursie premiowane są inwestycje służące turystyce wodnej, takie jak budowa i modernizacja marin żeglarskich i stanic wodnych czy programy inwestycyjne obejmujące miasta, regiony, szlaki wodne. Do konkursu można zgłaszać działania poszczególnych osób, klubów i stowarzyszeń, samorządów terytorialnych oraz innych instytucji i organizacji.

Przyjmowane są zgłoszenia dotyczące inwestycji jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, inwestorów, animatorów imprez turystycznych, rekreacyjnych i sportowych promujących szlaki wodne Polski, a także zgłoszenia związane z działalnością naukową, kulturalną i dziennikarską na rzecz poprawy infrastruktury turystyki wodnej oraz dotyczące innych przedsięwzięć, które polskie wody i brzegi czynią przyjaznymi (także dla osób niepełnosprawnych).

Wręczenie nagród planowane jest w czasie kolejnych Targów Wiatr i Woda, w dniach 3-6 marca 2011 roku.

Więcej informacji na stronie: Polskie Szlaki Wodne.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 7 December

Na jachcie "Geneve" zakończył rejs Michel Mermod; trasa prowadziła z Callao przez Filipiny, Cieśninę Malakka, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Dobrej Nadziei do Hyeres.
środa, 7 grudnia 1966
W Londynie zmarł William Bligh, kapitan żaglowca "Bounty" słynnego z rebelii załogi zakończonej wysadzeniem kapitana i jego zwolenników do szalupy.
niedziela, 7 grudnia 1817