TYP: a1

Młodzieżowe IO: 7. miejsce Oliwii Hłobuczek w Kiteboardingu

poniedziałek, 15 października 2018
Informacja prasowa

Oliwia Hłobuczek zajęła siódme miejsce w Kiteboardingu podczas III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Z kolei w windsurfingowej klasie Techno 293+ na pozycjach dziewiątej oraz dziesiątej swój występ ukończyli Lidia Sulikowska i Kamil Manowiecki.

[t][/t] [s]Fot. Matias Capizzano / World Sailing[/s]
 

W niedzielę zakończyła się rywalizacja w konkurencjach żeglarskich podczas III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbywają się w Buenos Aires w Argentynie. Żeglarze rywalizowali w dniach 7-14 października. Windsurferzy zakończyli ściganie w piątek, a kiteboardziści w niedzielę. Na starcie stanęło troje reprezentantów Polski.

Najlepiej poradziła sobie ścigająca się w kiteboardingowej konkurencji Twin Tip Racing Oliwia Hłobuczek (MKR Tramp Mielno). Młoda Polka podczas ostatniego dnia regat zajęła w swoim półfinale miejsce czwarte i ostatecznie wystąpiła w finale B. Tam nasza zawodniczka przypłynęła trzecia, co dało jej siódmą pozycję na koniec igrzysk. Zwyciężyła Włoszka Sofia Tomasoni, a medale zdobyły także Nina Font z Hiszpanii oraz Francuzka Poema Newland.

Rywalizacja w windsurfingowej klasie Techno 293+ zakończyła się już w piątek. Dziewiątą lokatę wśród dziewcząt zajęła Lidia Sulikowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot), a na podium stanęły Włoszka Giorgia Speciale, która już dzień wcześniej zapewniła sobie złoty medal, a także Manon Pianazza z Francji oraz Rosjanka Jana Reżniokowa.

Wśród chłopców na dziesiątym miejscu zatrzymał się Kamil Manowiecki (SKŻ ERGO Hestia Sopot). Zwyciężył Grek Kalpo Kalpogiannakis, drugi był Włoch Nicolo Renna, a z brązowego medalu cieszył się Finn Hawkins z Wielkiej Brytanii.

 

Tagi: regaty, kitesurfing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922