TYP: a1

Mistrzostwa Polski klas Delphia 24 OD i Scandinavia Skippi 650 Delphia Yachts Star Telekom Cup 2017 zakończone

piątek, 18 sierpnia 2017
Informacja prasowa

W dniach 11-14 sierpnia w Pucku odbywały się Mistrzostwa Polski klas Delphia 24 OD i Scandinavia Skippi 650 Delphia Yachts Star Telekom Cup 2017. Tytuły Mistrzów Polski wywalczyli Paweł Tarnowski z FlexiStav Apotex Team oraz Michał Kaczmarek z Arfido.

 

[t][/t] [s]Fot. Bartosz Modelski[/s]

Po trzech dniach żeglarskiej rywalizacji na wodach Zatoki Puckiej i rozegraniu dwunastu wyścigów poznaliśmy zwycięzców Mistrzostw Polski 2017.

W klasie Delphia 24 OD pierwsze miejsce zajął Paweł Tarnowski z Flexistav Apotex Team z załogą w składzie: Tomasz Bączkiewicz, Łukasz Kiwer i Piotr Kucharski. Tytuł wicemistrza wywalczył Waldemar Sałata ze Star Telekom i jego team: Grzegorz Goździk, Krzysztof Mongird, Piotr Przybylski. Po brąz sięgnął Marcin Pietrzak z Auto Podlasie wraz z załogą: Michał Buszmicz, Marcin Dembowski, Paweł Tokarczyk.

Mistrzami Polski klasy Scandinavia Skippi 650 zostali Michał Kaczmarek z Wojciechem Marciniakiem i Wiktorem Mielcarkiem na Arfido, wicemistrzami Jarosław Wróblewski z Piotrem Wawrzewskim i Marcinem Murmyło na AMW, trzecie miejsce na podium wywalczył Marek Kloska z Grzegorzem Jaworskim i Natalią Jaworską na jachcie Hiab.

Zawodnicy mieli wymarzone warunki do startów, wiał wiatr w porywach do 24 węzłów, a rywalizacja o pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski toczyła się do ostatniego wyścigumówi Krzysztof Kowalski ze Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24.

Za nami udany start w Mistrzostwach w Pucku, ale sezon regatowy nie pozwala na chwilę odpoczynku i już koncentrujemy się na kolejnych regatach, które odbędą się w najbliższy weekend w Świnoujściu - dodaje Marcin Pietrzak z Auto Podlasie, który po zakończeniu Delphia Yachts Star Telekom Cup powrócił na pozycję lidera Pucharu Polski klasy Delphia 24 OD.

 

Tagi: regaty, Delphia 24 OD, Paweł Tarnowski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 March

W Sosnowcu urodził się Jerzy Porębski, znany szantymen, autor i kompozytor piosenek żeglarskich, jeden z członków zespołu "Stare Dzwony".
czwartek, 23 marca 1939
Został rozstrzelany w obozie koncentracyjnym Stutthof Tadeusz Ziółkowski, animator wychowania morskiego w Wolnym Mieście Gdańsk; w Polskim Klubie Żeglarskim organizował pierwsze kursy żeglarskie dla drużyn młodzieży akademickiej.
sobota, 23 marca 1940