TYP: a1

Mistrzostwa Polski katamaranów A class Sopot 2017– dzień 2

czwartek, 17 sierpnia 2017
Informacja prasowa

W odbywających się w Sopocie Otwartych Mistrzostwach Polski katamaranów A class drugi dzień wyścigów odbył się w trudnych warunkach.

Jacek  Noetzel – organizator i zawodnik regat - relacjonuje: „To był bardzo długi dzień na wodzie dla wszystkich zawodników startujących w regatach. Wg planu o godzinie 12.00 rozpoczął się pierwszy wyścig tego dnia. Wiatr systematycznie słabł, aż do momentu kiedy był poniżej limitu dla katamaranów A-class. Potem bardzo kręcił, słabł, z chmurą na chwilę rósł, żeby po 15 minutach znowu osłabnąć. Jednak i zawodnicy i komisja sędziowska byli bardzo wytrwali i w końcu po kilku godzinach czekania i zmianie kierunku wiatru na zachodni udało się rozegrać jeden wyścig. Z powodu słabnącego i kręcącego wiatru wyścig został skrócony na bramce drugiego okrążenia. Pierwsze miejsce w tym wyścigu sensacyjnie wygrał najmłodszy zawodnik regat – Tymek Cierzan – szesnastolatek z UKS Navigo.”

Po 3 wyścigach klasyfikacja generalna pierwszej trójki wygląda następująco:

  1. Kuba Surowiec (UKS Navigo)
  2. Jacek Noetzel (UKS Navigo)
  3. Maciek Żarnowski (UKS Navigo)

 

W czwartek odbędą się ostatnie wyścigi mistrzostw Polski, a od niedzieli startują Mistrzostwa Świata katamaranów A class Sopot 2017.

Foto: Tadeusz Lademann i Gosia Noetzel

 

 

Tagi: regaty, katamarany, Sopot
TYP: a3
0 0
Komentarze