TYP: a1

Międzynarodowe Bojerowe Mistrzostwa Polski Klasy DN

piątek, 2 marca 2012
Jerzy Henke
W najbliższy weekend, 3-4 marca odbędą się Międzynarodowe Bojerowe Mistrzostwa Polski Klasy DN. Regaty odbędą się na jeziorze Niegocin na Mazurach. Bazą zawodników będzie Gospoda Pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie.

Przewidywany jest udział dużej ilości zawodników, gdyż w tym sezonie w całej Europie nie było dobrych warunków i rozegrano bardzo mało regat. W Polsce są to dopiero trzecie regaty seniorów. Normalnie o tej porze rozegranych jest w Polsce już co najmniej osiem regat. Wszyscy zawodnicy są „głodni” lodu i wyścigów.

Do bazy regat w Rydzewie już dotarło dwóch Szwedów i czterech Estończyków. Jutro spodziewamy się jeszcze przyjazdu Niemców i Holendrów. To będą prawdziwie międzynarodowe mistrzostwa.

Jutro zaczyna się dzień treningowy. Dzisiaj odbyło się badanie lodu przez komisję techniczną i wielu zawodników. Lód jest bardzo wyboisty, z dużymi plamami płytkiego śniegu i małymi, płytkimi kałużami wody. Grubość lodu waha się od 30-tu do 60-ciu centymetrów. Prognozy są optymistyczne. W czasie dwóch dni do regat lód będzie zapewne osuszony przez silny wiatr i dodatnie temperatury. Na sobotę prognozy wiatrowe przewidują dość silny wiatr o prędkości 5-8 m/s. Na niedzielę przewidywany jest wiatr o trochę mniejszych prędkościach.

Komisja sędziowska może mieć problemy z ustawieniem długiej trasy, gdyż Niegocin jest poszatkowany lodowymi przełomami.

Jerzy Henke
Komandor
Polskiej Floty Bojerowej DN
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972