TYP: a1

Medale Mistrzostw Polski w klasach 49er, 49erFX i 29er rozdane

wtorek, 3 września 2013

Fot. Cezariusz Piórczyk
W minioną niedzielę zakończyły się Mistrzostw Polski w klasach 49er, 49erFX i 29er. Klasę samą w sobie pokazała załoga Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, pewnie zwyciężając w klasie 49er. W FX zwyciężyły Zuzanna Rybicka z Marceliną Śliwińską, a w 29er Konrad Lipski z Michałem Żakiem.

Na starcie stanęło dziesięć 49er i 49er FX oraz trzy 29er'y. Komisja sędziowska przeprowadziła łącznie 11 wyścigów, z których aż 7 padło łupem Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team). Drugie miejsce zajęła załoga Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn), a trzecie Przemysław Filipowicz / Jacek Piasecki (YKP Gdynia / ERGO Hestia Sopot).

W klasie 49erFX rywalizowały tylko dwie załogi damskie, dlatego też ścigały się one razem z kolegami z większej klasy. Zwyciężyły wspomniane Zuzanna Rybicka z Marceliną Śliwińską (ChKŻ Chojnice / YKP Gdynia), a drugie miejsce zajęły Ewa Bartosiewicz z Martą Jackowską (AZS UW Warszawa).

W klasie 29er Konrad Lipski z Michałem Żakiem (YKP Gdynia) dali się pokonać tylko w jednym z jedenastu wyścigów, pewnie zdobywając tytuł Mistrzów Polski.

WYNIKI REGAT

Źródło: sport.pya.org.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001