TYP: a1

Medale Mistrzostw Polski w klasach 49er, 49erFX i 29er rozdane

wtorek, 3 września 2013

Fot. Cezariusz Piórczyk
W minioną niedzielę zakończyły się Mistrzostw Polski w klasach 49er, 49erFX i 29er. Klasę samą w sobie pokazała załoga Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, pewnie zwyciężając w klasie 49er. W FX zwyciężyły Zuzanna Rybicka z Marceliną Śliwińską, a w 29er Konrad Lipski z Michałem Żakiem.

Na starcie stanęło dziesięć 49er i 49er FX oraz trzy 29er'y. Komisja sędziowska przeprowadziła łącznie 11 wyścigów, z których aż 7 padło łupem Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team). Drugie miejsce zajęła załoga Tomasz Januszewski / Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn), a trzecie Przemysław Filipowicz / Jacek Piasecki (YKP Gdynia / ERGO Hestia Sopot).

W klasie 49erFX rywalizowały tylko dwie załogi damskie, dlatego też ścigały się one razem z kolegami z większej klasy. Zwyciężyły wspomniane Zuzanna Rybicka z Marceliną Śliwińską (ChKŻ Chojnice / YKP Gdynia), a drugie miejsce zajęły Ewa Bartosiewicz z Martą Jackowską (AZS UW Warszawa).

W klasie 29er Konrad Lipski z Michałem Żakiem (YKP Gdynia) dali się pokonać tylko w jednym z jedenastu wyścigów, pewnie zdobywając tytuł Mistrzów Polski.

WYNIKI REGAT

Źródło: sport.pya.org.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 July

Wystartował w regatach Chicago-Mackinac Race 1999 polonijny jacht "Gemini". Był pierwszym jachtem zbudowanym w Polsce, który wziął udział w regatach Chicago-Mac. Załogę prowadzoną przez Andrzeja W. Piotrowskiego stanowili żeglarze polonijni z Chicago i ok
sobota, 10 lipca 1999
W pierwszy rejs wypływa "Dar Młodzieży".
sobota, 10 lipca 1982
W Kopenhadze miało miejsce rozpoczęcie kolejnej edycji "Operacji Żagiel", skąd flotylla statków i jachtów żaglowych pożeglowała do Gdyni, gdzie odbyły się główne imprezy towarzyszące. Pierwszy na mecie w Gdyni w klasie żaglowców był "Towariszcz".
środa, 10 lipca 1974