TYP: a1

Marta Sziłajtis-Obiegło patronem OPTIMISTów

poniedziałek, 13 października 2014
Informacja prasowa
Jest najmłodszą Polką, która samotnie opłynęła świat. W wieku 19 lat została też najmłodszym kapitanem. Żeglowała po Bałtyku, Morzu Północnym, Śródziemnym, po Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Portugalii i na drugiej półkuli- wzdłuż brzegów Brazylii, biorąc udział w Kobiecych Regatach Dookoła Świata, przepływając łącznie podczas wszystkich swoich rejsów ponad 42 tysiące mil morskich. Marta Sziłajtis-Obiegło została patronem honorowym konkursu Wiatr w żaglach OPTIMISTów, który towarzyszy 5. edycji Targów KOMPOZYT-EXPO® w Krakowie.

Optimisty

Żeglarstwo kształtuje nie tylko umiejętności radzenia sobie i dostosowywania do zmiennych warunków, ale uczy młodego człowieka, że ktoś musi dowodzić: na jachcie i w życiu. Kształtuje liderów, którzy doskonalą swoje umiejętności w ścisłym kontakcie z przyrodą, nie zapominają o pomocy innym. Odporność, wytrwałość i elastyczność oraz szereg innych cech, jakich nabierają Optymiści, będzie im służyć za swojego rodzaju kompas, przez całe życie. Z przyjemnością patronuję przedsięwzięciu i życzę uczestnikom konkursu pomyślnych wiatrów! – mówi Marta Sziłajtis-Obiegło.

Płyń, kręć, wygrywaj!

Główną ideą konkursu Wiatr w żaglach OPTIMISTów jest promowanie aktywnego trybu życia – żeglarstwa uprawianego przez najmłodszych. Młodzi żeglarze mają niepowtarzalną szansę powalczyć o łódź regatową klasy OPTIMIST IODA’95. Ich zadaniem jest nagranie dowolną techniką interesującego filmu/ prezentacji relacjonujących działalność ich klubu – żmudnych treningów, sportową rywalizację, radość z sukcesów, czy prezentującego utalentowanych zawodników, wyjątkowych trenerów. Materiał filmowy nie powinien trwać dłużej niż 3,5 minuty i musi zostać przesłany do Organizatora Konkursu na płycie DVD. Nagrania zostaną opublikowane do 5 listopada br na kanale Youtube stworzonym przez Organizatora na potrzeby Konkursu. Komisja konkursowa oceni i wybierze najciekawszy film. Laureat odbierze łódź podczas Targów KOMPOZYT-EXPO® odbywających się w Krakowie w dniach 20-21 listopada.

Organizatorem konkursu „Wiatr w żaglach OPTIMISTów” i fundatorem nagrody głównej są Targi w Krakowie (organizator Targów KOMPOZYT-EXPO®) oraz wystawcy tegorocznej edycji, firmy: ALLCOMP Polska, C-L, MASTERMODEL, PHOENIX EQUIPMENT, UNIWERSAL. Konkurs odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Żeglarstwa. Szczegóły znajdują się na stronie: www.kompozyty.krakow.pl/konkurs
TYP: a3
0 0
Komentarze