TYP: a1

Londyn 2012: Medalowe szanse polskich deskarzy

poniedziałek, 6 sierpnia 2012

LOCOG
Po weekendowych wyścigach Przemysław Miarczyński jest czwarty, a Zofia Noceti-Klepacka piąta w klasie RS:X. Polscy zawodnicy, mimo słabszych występów w ostatni weekend, mają nadal realne szanse na medale. Wyścigi medalowe zarówno kobiet jak i mężczyzn w tej klasie zaplanowano na wtorek.

Medalu nie udało się wywalczyć startującym w klasie Star Mateuszowi Kusznierewiczowi i Dominikowi Życkiemu. Polacy w finałowym pojedynku zajęli 9. lokatę, co dało im w klasyfikacji generalnej ósme miejsce.

Dobre wyniki osiągnęły polskie zawodniczki w klasie 470, Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Polki w piątym wyścigu zajęły siódme miejsce, a w kolejnym okazały się drugą najlepszą załogą. W klasyfikacji generalnej polskie zawodniczki awansowały z 19. na 12. pozycję.