TYP: a1

Londyn 2012: Medalowe szanse polskich deskarzy

poniedziałek, 6 sierpnia 2012

LOCOG
Po weekendowych wyścigach Przemysław Miarczyński jest czwarty, a Zofia Noceti-Klepacka piąta w klasie RS:X. Polscy zawodnicy, mimo słabszych występów w ostatni weekend, mają nadal realne szanse na medale. Wyścigi medalowe zarówno kobiet jak i mężczyzn w tej klasie zaplanowano na wtorek.


Medalu nie udało się wywalczyć startującym w klasie Star Mateuszowi Kusznierewiczowi i Dominikowi Życkiemu. Polacy w finałowym pojedynku zajęli 9. lokatę, co dało im w klasyfikacji generalnej ósme miejsce.

Dobre wyniki osiągnęły polskie zawodniczki w klasie 470, Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Polki w piątym wyścigu zajęły siódme miejsce, a w kolejnym okazały się drugą najlepszą załogą. W klasyfikacji generalnej polskie zawodniczki awansowały z 19. na 12. pozycję.

Więcej informacji: www.london2012.com/sailing/
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912