Po weekendowych wyścigach Przemysław Miarczyński jest czwarty, a Zofia Noceti-Klepacka piąta w klasie RS:X. Polscy zawodnicy, mimo słabszych występów w ostatni weekend, mają nadal realne szanse na medale. Wyścigi medalowe zarówno kobiet jak i mężczyzn w tej klasie zaplanowano na wtorek.
Medalu nie udało się wywalczyć startującym w klasie Star Mateuszowi Kusznierewiczowi i Dominikowi Życkiemu. Polacy w finałowym pojedynku zajęli 9. lokatę, co dało im w klasyfikacji generalnej ósme miejsce.
Dobre wyniki osiągnęły polskie zawodniczki w klasie 470, Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Polki w piątym wyścigu zajęły siódme miejsce, a w kolejnym okazały się drugą najlepszą załogą. W klasyfikacji generalnej polskie zawodniczki awansowały z 19. na 12. pozycję.
Thor Heyerdahl na tratwie "Ra II" po 57 dniach atlantyckiej żeglugi dopłynął na Barbados, dowodząc swojej tezy, że starożytni żeglarze mogli docierać do Ameryki, żeglujac na papirusowych statkach.
środa, 1 lipca 1970
Opuścił Gdynię "Zawisza Czarny" z zamiarem opłynięcia Islandii. Plan został w pełni zrealizowany, a szkunerem dowodził Kpt. Andrzej Rościszewski.
wtorek, 1 lipca 1969
Rozpoczyna się pierwszy obóz żeglarski w COŻ Trzebież.
środa, 1 lipca 1959
W Auckland urodził się Grant Dalton, żeglarz oceaniczny, zwycięzca Whitbread Race na jachcie "New Zealand Endeavour" i The Race na katamaranie "Club Med".
wtorek, 1 lipca 1958
Z Montevideo na keczu "Legh II" wystartował w samotny rejs dookoła świata Vito Dumas; trasa wiodła przez Przylądek Dobrej Nadziei, Nową Zelandię, Valparaiso, Przylądek Horn (zakończył podróż w Montevideo 30 sierpnia 1943 r.).
środa, 1 lipca 1942
Urodził się Wim van Acker - wieloletni komandor Europejskiej Floty DN; był wybitną osobowością, przez wiele lat wspomagał polskie żeglarstwo lodowe.