Po weekendowych wyścigach Przemysław Miarczyński jest czwarty, a Zofia Noceti-Klepacka piąta w klasie RS:X. Polscy zawodnicy, mimo słabszych występów w ostatni weekend, mają nadal realne szanse na medale. Wyścigi medalowe zarówno kobiet jak i mężczyzn w tej klasie zaplanowano na wtorek.
Medalu nie udało się wywalczyć startującym w klasie Star Mateuszowi Kusznierewiczowi i Dominikowi Życkiemu. Polacy w finałowym pojedynku zajęli 9. lokatę, co dało im w klasyfikacji generalnej ósme miejsce.
Dobre wyniki osiągnęły polskie zawodniczki w klasie 470, Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Polki w piątym wyścigu zajęły siódme miejsce, a w kolejnym okazały się drugą najlepszą załogą. W klasyfikacji generalnej polskie zawodniczki awansowały z 19. na 12. pozycję.
Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.