TYP: a1

Londyn 2012: Medalowe szanse polskich deskarzy

poniedziałek, 6 sierpnia 2012

LOCOG
Po weekendowych wyścigach Przemysław Miarczyński jest czwarty, a Zofia Noceti-Klepacka piąta w klasie RS:X. Polscy zawodnicy, mimo słabszych występów w ostatni weekend, mają nadal realne szanse na medale. Wyścigi medalowe zarówno kobiet jak i mężczyzn w tej klasie zaplanowano na wtorek.


Medalu nie udało się wywalczyć startującym w klasie Star Mateuszowi Kusznierewiczowi i Dominikowi Życkiemu. Polacy w finałowym pojedynku zajęli 9. lokatę, co dało im w klasyfikacji generalnej ósme miejsce.

Dobre wyniki osiągnęły polskie zawodniczki w klasie 470, Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Polki w piątym wyścigu zajęły siódme miejsce, a w kolejnym okazały się drugą najlepszą załogą. W klasyfikacji generalnej polskie zawodniczki awansowały z 19. na 12. pozycję.

Więcej informacji: www.london2012.com/sailing/
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 February

Piątą edycję regat Vendee Globe Chellenge wygrywa Vincent Rion na "PRB".
środa, 2 lutego 2005
Rozpoczął się w Warszawie dwudniowy ogólnopolski zjazd delegatów AZM, który uchwalił deklaracje programową i wybrał nowy zarząd z prezesem Janem Grzywaczewskim na czele.
sobota, 2 lutego 1935
W Breście zakończył rejs non-stop dookoła świata francuski żeglarz Francis Joyon na trimaranie "IDEC" (były "Sport-Elec"). ustanawiając nowy (wtedy) rekord samotnej żeglugi (72 dni 22 godziny 54 minuty i 22 sekundy).
poniedziałek, 2 lutego 2004