TYP: a1

Letni obóz dla młodych miłośników morza

czwartek, 17 stycznia 2013
Informacja prasowa
„Morświn 2013" to pierwszy letni obóz edukacyjny dla młodzieży, na którym gimnazjaliści i licealiści z całego kraju będą poznawać zagadnienia z szeroko rozumianej oceanografii. Jest to projekt non-profit organizowany przez ZHP Polkowice przy współpracy z organizacjami i instytucjami związanymi z morzem i edukacją morską.

Obóz odbędzie się w sierpniu nad Bałtykiem. Przedsięwzięcie adresowane jest do młodych miłośników morza oraz życia morskiego. Zajęcia obozowe będą prowadzone przez specjalistów i nastawione na naukę w zabawie oraz podczas rekreacji. Tematy tych zajęć będą dotyczyć biologii morza, ekologii, geografii, geologii, chemii morza oraz fizyki morza. Obóz będzie bardzo różnił się od lekcji szkolnych. Organizatorzy stawiają na przygodę, rekreację, zabawę, eksperymenty, warsztaty w terenie, gry, konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz projekty realizowane w małych grupach przez uczestników. Przewidziano też wycieczki w ciekawe miejsca związane z wodą, morzem i zwierzętami morskimi, jak Akwarium Gdyńskie, Ocean Park we Władysławowie oraz Fokarium Stacji Morskiej w Helu. Chodzi o to, aby każdy uczestnik miło wspominał obóz jednocześnie wynosząc z niego konkretną wiedzę oceanograficzną.

Dodatkowo w programie przewidziano m.in. warsztaty fotograficzne - fotografowanie dzikiej przyrody, warsztaty krótkofalarskie – nawiązywanie łączności radiowych ze statkami, stacjami badawczymi oraz wyspami. WWF Polska przeprowadzi zajęcia o ich programach ochrony ssaków morskich w Polsce. Instruktorzy z Centrum Techniki Nurkowej „Piórewicz” z Gdyni nauczą uczestników podstaw bezpiecznego nurkowania z rurką (snorkeling) oraz opowiedzą o odkrywaniu bałtyckich wraków i skarbów. Wszyscy uczestnicy wezmą też udział w kursie pierwszej pomocy poszerzonym o wiedzę i umiejętności przydatne nad wodą i w wodzie.

Na obóz może się zgłosić każdy w wieku 13-18 lat, kto jest zainteresowany oceanografią lub tematami z nią związanymi. Rekrutacja już się rozpoczęła. Jest tylko 35 miejsc, więc chętni muszą się spieszyć. Więcej informacji o projekcie „Morświn 2013” oraz jak się na niego zgłosić na: www.facebook.com/morswin2013.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001