TYP: a1

Konferencja "Bezpieczeństwo żeglarzy na morzu"

środa, 13 stycznia 2016
Informacja prasowa
Konferencja Bezpieczeństwa 2016 organizowana przez Komisję Żeglarstwa Morskiego PZŻ i Pomorski Związek Żeglarski odbędzie się 19 marca 2016 r. w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Konferencja ma charakter otwarty i udział w niej jest bezpłatny. Zgłoszenia już od dzisiaj.


Fot. Łukasz Głowala

Przed rokiem PoZŻ wrócił do tradycji organizowania konferencji bezpieczeństwa. Sympozjum „Od szkolenia do bezpiecznego żeglowania” odbyło się w Gdyni 11 kwietnia 2015 r. W tym roku na spotkanie pod hasłem „Bezpieczeństwo żeglarzy na morzu” KŻM PZŻ i PoZŻ zapraszają do Gdańska.

Wśród prelegentów autorytety w swoich dziedzinach. Sędzia Michał Meissner wyjaśni zasady postępowania w sprawach wypadków i incydentów morskich. Dyrektor Szkoły Morskiej Alfred Naskręt opowie o żeglarstwie zawodowym. Dr inż. Jan Młynarczyk z Politechniki Gdańskiej o bezpieczeństwie eksploatacyjnym jachtów w aspekcie fizycznym i prawnym. Kpt. j. Tomasz Maracewicz, w latach 2010-2014 komendant CWM ZHP w Gdyni, będzie mówił o stereotypach i zagrożeniach jachtu widzianych z mostka statku handlowego. Żeglarz regatowy i morski Michał Korneszczuk o bezpieczeństwie rozgrywania regat na Zatoce Gdańskiej. Dyrektor SAR Marek Długosz o zasadach współdziałania w akcjach ratowniczych. Kpt. ż.w. Zbigniew Wyganowski z Urzędu Morskiego w Gdyni wyjaśni rolę Urzędu w systemie bezpieczeństwa żeglarstwa morskiego.

Konferencja ma charakter otwarty, udział w niej jest bezpłatny. Można się zgłaszać telefoniczne (605 553 413, w godz. 8-16) lub mailowo (ilona.miluszewska@pozz.org.pl) do 25 lutego 2016 r. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, przynależności klubowej, adresu mailowego i numeru telefonu.

Partnerem konferencji jest Narodowe Muzeum Morskie i miasto Gdańsk.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872