TYP: a1

Kibicujemy Joannie Pajkowskiej w Rolex Sydney Hobart

czwartek, 19 grudnia 2019
Z mediów

Już za chwilę ruszają prestiżowe regaty Rolex Sydney Hobart 2019. Co prawda nie weźmie w nich udział jacht „I love Poland”, jednak nie zabraknie polskich akcentów. W jednej z załóg wystartuje także Joanna Pajkowska.

 

26 grudnia o godz. 13 (3 w nocy naszego czasu) wystartuje 75. edycja jednego z najsłynniejszych morskich wyścigów. Trasa pomiędzy Australią a Tasmanią liczy 630 Mm a sam impreza ma opinię jednej z najważniejszych morskich imprez na świecie. Regularnie w niej też biorą udział Polacy.  Nie zabraknie ich i w tym roku. Jachtem Volvo 70 „Maserati” pokierują skipperzy Jacek Piotrowski i Jacek Siwek a na pokładzie znajdzie się mieszana, polsko-australijska załoga.

W regatach weźmie też udział Joanna Pajkowska. Żeglarka w ciągu ostatnich kilku lat zaliczyła zwycięstwo w transatlantyckich regatach załóg dwuosobowych TwoSTAR  i opłynięcie świata solo non stop. Pajkowska popłynie na 11-metrowym jachcie „Rogue Wave”, drugim najmniejszym w stawce.

W tegorocznym Rolex Sydney Hobart 2019 popłyną łącznie 164 jachty.

Strona regat: https://www.rolexsydneyhobart.com/

 

Tagi: Rolex Sydney Hobart 2019, Joanna Pajkowska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629