TYP: a1

Kibicujemy Joannie Pajkowskiej w Rolex Sydney Hobart

czwartek, 19 grudnia 2019
Z mediów

Już za chwilę ruszają prestiżowe regaty Rolex Sydney Hobart 2019. Co prawda nie weźmie w nich udział jacht „I love Poland”, jednak nie zabraknie polskich akcentów. W jednej z załóg wystartuje także Joanna Pajkowska.

 

26 grudnia o godz. 13 (3 w nocy naszego czasu) wystartuje 75. edycja jednego z najsłynniejszych morskich wyścigów. Trasa pomiędzy Australią a Tasmanią liczy 630 Mm a sam impreza ma opinię jednej z najważniejszych morskich imprez na świecie. Regularnie w niej też biorą udział Polacy.  Nie zabraknie ich i w tym roku. Jachtem Volvo 70 „Maserati” pokierują skipperzy Jacek Piotrowski i Jacek Siwek a na pokładzie znajdzie się mieszana, polsko-australijska załoga.

W regatach weźmie też udział Joanna Pajkowska. Żeglarka w ciągu ostatnich kilku lat zaliczyła zwycięstwo w transatlantyckich regatach załóg dwuosobowych TwoSTAR  i opłynięcie świata solo non stop. Pajkowska popłynie na 11-metrowym jachcie „Rogue Wave”, drugim najmniejszym w stawce.

W tegorocznym Rolex Sydney Hobart 2019 popłyną łącznie 164 jachty.

Strona regat: https://www.rolexsydneyhobart.com/

 

Tagi: Rolex Sydney Hobart 2019, Joanna Pajkowska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 May

W Gdyni odbywa się chrzest "MK Cafe Posti".
sobota, 25 maja 2002
Zakończenie samotnego rejsu dookoła świata Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez". Trasa rejsu prowadziła z Newport przez Atlantyk do Cape Town, dalej przez Ocean Indyjski do Hobart na Tasmanii, potem przez Pacyfik do Port Stanley na Falklandach i prze
piątek, 25 maja 1973