TYP: a1

Katamarany rozpoczynają sezon regatowy

sobota, 29 kwietnia 2017
Informacja prasowa/Ewa Górska

2 i 3 maja w Sopocie odbędą się regaty Sopot Catamaran Cup - pierwsze regaty zaliczne do Pucharu Polski Katamaranów 2017. Regaty organizowane są przez UKS NAVIGO pod patronatem miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. W zawodach wezmą udział katamarany klasy A, F18, Hobie Cat 16 i Open. 

[t][/t][s]Fot. UKS Navigo[/s]

Start pierwszego wyścigu 2 maja o godzinie 12.00 i 3 maja o godzinie 11.30. Planowane jest rozegranie 6 wyścigów up and down dla każdej klasy. Bardzo atrakcyjnie dla kibiców zapowiada się parada katamaranów wokół sopockiego molo, gdzie z bardzo bliska będzie można oglądać zawodników i jachty. Parada odbędzie się we wtorek 2 maja o godzinie 11.30.

 

Sopot Catamaran Cup rozpoczyna bardzo bogaty i pracowity sezon regatowy 2017. Już za dwa tygodnie zawodnicy A klasy wezmą udział w Pucharze PZŻ klas olimpijskich w Krynicy Morskiej. Będzie to pierwszy od 9 lat udział katamaranów w tej imprezie. Tydzień później, w Pucharze PZŻ klas nieolimpijskich, ścigać się będzie kadra regatowa juniorów klasy Hobie Cat 16 "Catamaran Youth Team Poland UKS NAVIGO Sopot" – będą to dla nich pierwsze regaty eliminacyjne do Młodzieżowych Mistrzostw Świata ISAF 2017, które odbędą się w grudniu w Chinach. Kolejne eliminacje w lipcu w Volvo Gdynia Sailing Days i ostatnie w sierpniu, podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Pucku.

- Sezon w klubie zapowiada się ciekawie, ale i bardzo pracowicie, przede wszystkim dla zawodników A klasy. Zarówno pod względem ilości regat, jak i organizacyjnie. UKS Navigo Sopot jest organizatorem i gospodarzem Mistrzostw Świata Katamaranów klasy A w sierpniu, więc większość naszych działań jest podporządkowana tej imprezie. - mówi komandor klubu Jacek Noetzel. - Do regat zgłosiło się już prawie 80 zawodników, a to dopiero początek zapisów. Wśród nich światowa czołówka żeglarska - wielokrotni mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy i żeglarze rywalizujący w Pucharze Ameryki. Większość uczestników zawodów przybędzie do Sopotu wcześniej, aby wziąć udział w otwartych mistrzostwach Polski klasy A, które będą próbą generalną przed mistrzostwami świata. Chcielibyśmy, aby obie te imprezy były zorganizowane na najwyższym poziomie, zarówno sportowym, jak i towarzyskim, żeby jak najlepiej zaprezentować Sopot oraz nasze środowisko żeglarskie.

Strona UKS Navigo: http://katamaran.sopot.pl/,

Fanpage FB: https://www.facebook.com/KlubZeglarskiUksNavigo/

Regaty katamaranów w sezonie 2017 organizowane przez UKS Navigo Sopot:

10-11.06 Trzy Mola

15-17.08. Mistrzostwa Polski

19-26.08. Mistrzostwa Świata

23-24.09. Puchar UKS Navigo, Mistrzostwa Polski F18 i Open

 

Tagi: regaty, katamaran, UKS Navigo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 August

Zmarł wybitny żeglarz regatowy Roman Szadziewski; największe sukcesy sportowe odnosił w klasie "Latający Holender"
niedziela, 18 sierpnia 2002
Zakończenie w Melbourne wokółziemskiego rejsu non-stop niepełnosprawnego Vinny Lauwersa na jachcie "Vision Quest"
piątek, 18 sierpnia 2000
Wyruszył w pierwszy powojenny samotny rejs Bolesław Kowalski na "Sawie"; po 5 dniach żeglugi i przebyciu około 500 mil jacht powrócił do Gdyni
niedziela, 18 sierpnia 1963
Na jachcie "Stormway" zakończył okołoziemski rejs Alfred Petersen, przebywający trasę z Nowego Jorku, poprzez Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Morze Czerwone do portu wyjścia
poniedziałek, 18 sierpnia 1952
W Poznaniu powstaje Yacht Klub Poznański, który później zmienił nazwę na Jacht Klub Wielkopolski
piątek, 18 sierpnia 1933