TYP: a1

Karol Jabłoński prowadzi po pierwszym dniu bojerowych mistrzostw świata

wtorek, 24 stycznia 2017

Karol Jabłoński (OKŻ Olsztyn), dziesięciokrotny mistrz świata, wygrał wszystkie trzy wyścigi pierwszego dnia Mistrzostw Świata i Ameryki Północnej w bojerowej klasie DN, jakie rozpoczęły się 23 stycznia.

Karol Jabłoński

Fot. Archiwum Karola Jabłońskiego

. Drugie miejsce zajmuje Amerykanin Matt Struble - trzykrotny mistrz świata z miejscami 3,2,2, a na trzecim plasuje się Michał Burczyński - trzykrotny mistrz świata z miejscami 2,3,3. Pozycję czwartą zajmuje również  zawodnik polski – Robert Graczyk i szóstą – Tomasz Zakrzewski.

W mistrzostwach bierze udział 120 zawodników z 10 krajów, którzy rywalizują w trzech 40 osobowych grupach. Trasa wyścigów jest relatywnie krótka, bo jezioro nie należy do dużych.  Regaty rozgrywane są na jeziorze Kegonsa koło Medison w stanie Wisconsin. Zawody potrwają do 28 stycznia.
 

„To był dla mnie wspaniały początek mistrzostw, cieszę się, że mogę rywalizować z dużo młodszymi zawodnikami. Dzisiaj żeglowałem poprawnie taktycznie i miałem doskonałą szybkość, która ułatwiała mi odrabianie strat. Słaby wiatr faworyzował moich młodszych rywali, którzy są lżejsi ode mnie i dużo szybciej rozpędzają bojery na starcie. Ale poradziłem sobie.” - podsumował pierwszy dzień MŚ Karol Jabłoński.   

Pełna relacja z MŚ: http://karoljablonski.pl/

Wyniki: http://na.idniyra.org/2017/01/23/dn-worlds-23-jan-1045-pm-results-day-1/

Tagi: Karol Jabłoński, bojery, wyścigi
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 July

W wieku 73 lat umiera Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni kapitan "Daru Pomorza".
sobota, 20 lipca 1985
Do eksploatacji wszedł jacht "Stomil" typu Draco zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej. Przez 26 lat był użytkowany przez AKŻ w Łodzi; po wypadku w Świnoujściu przez 10 lat stał w hangarze.
środa, 20 lipca 1977
Rozpoczęła się w Gdyni Operacja Żagiel 1974 r. po raz pierwszy organizowana w Polsce.
sobota, 20 lipca 1974
Po udziale w regatach samotnych żeglarzy Davis Lewis wraz z żoną i dwójką małych dzieci wyruszył w rejs dookoła świata na katamaranie "Rehu Moana"; pierwszy etap rejsu prowadził z Newport, przez Cieśninę Magellana do Auckland w Nowej Zelandii, a powrotny
poniedziałek, 20 lipca 1964
Podpisanie umowy między władzami polskimi i konsorcjum francusko-polskim o budowie Basenu Żeglarskiego w Gdyni.
piątek, 20 lipca 1934
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, geolog i geograf, badacz Ameryki Północnej, później prowadził badania na Hawajach, Nowej Zelandii i Australii. Powrócił do Anglii w 1843 r., a dwa lata później wydał swoje główne dzieło - monografię Nowej Południowej W
czwartek, 20 lipca 1797
"Dar Pomorza" wychodzi w pierwszy powojenny rejs szkolny - do Marsylii; komendantem statku był Stefan Gorazdowski.
sobota, 20 lipca 1946
Startuje I edycja regat Kieler Woche.
czwartek, 20 lipca 1882