TYP: a1

Jerome Elbrycht i Maciej Misołek triumfują w II SitWake Extreme Challenge. Igor Sikorski najlepszy w kategorii sitwake

wtorek, 22 sierpnia 2017
Informacja prasowa

Druga edycja SitWake Extreme Challenge zakończyła się triumfem francusko-polskim. Najlepszym duetem zostali Jerome Elbrycht i Maciej Misołek, których powietrzne ewolucje zyskały największą przychylność sędziów. W kategorii sitwake bezkonkurencyjny okazał się ambasador Avalon Extreme, Igor Sikorski. Filip Czerniec wygrał natomiast rywalizację w wakeboardzie. Zawody odbyły się w Wake For Friends nieopodal Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą.

 

[t][/t] [s]Fot. Materiał prasowy[/s]

W imprezie wzięła udział krajowa czołówka w wakeboardzie, a także zawodnicy niepełnosprawni, którzy rywalizowali na specjalnie przystosowanych deskach do sitwake’u. Po raz pierwszy zawody miały charakter międzynarodowy, ponieważ na specjalne zaproszenie organizatorów pojawił się jeden z najbardziej utytułowanych wakeboarderów na świecie, Francuz Jerome Elbrycht. Na starcie stanęło 14 zawodników, po siedmiu w każdej z kategorii – sitwake oraz wake.

 

Eliminacje zostały przeprowadzone równolegle w dwóch kategoriach, a składały się na nie po dwa przejazdy każdego z uczestników. W sitwake’u najlepszy okazał się Igor Sikorski, który był minimalnie lepszy od Jerome’a Elbrychta. – Jerome to jeden z najlepszych zawodników na świecie i prawdziwy wzór do naśladowania. Trafił mu się jednak nieco gorszy przejazd, a jego potknięcie udało mi się wykorzystać. Nie spodziewałem się zwycięstwa w swojej kategorii, dlatego jestem bardzo zadowolony ze swojego startu. Najważniejsza była jednak dobra zabawa. Deszcz trochę pokrzyżował nam plany, ale już po raz drugi udało nam się skupić w jednym miejscu najlepszych zawodników w Polsce, co jest nie lada wyczynem – powiedział Igor Sikorski, który był także bezkonkurencyjny w kategorii na najlepszy trick.

[t]Jerome Elbrycht[/t] [s]Fot. Materiał prasowy[/s]

W rywalizacji w wakeboardzie nie miał sobie równych Filip Czerniec, który jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. – SitWake Extreme Challenge to bardzo nietypowa impreza, której wyjątkowość polega na tym, że promuje nie tylko wakeboard, ale również sitwake w wykonaniu osób z niepełnosprawnością. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a warunki do szybkich i efektownych przejazdów były bardzo dobre – stwierdził Filip Czerniec.

 

Po zakończeniu eliminacji, pięciu najlepszych zawodników w każdej z kategorii zostało połączonych w pary. Każdy miał do wykonania dwa przejazdy, a łączny wynik decydował o finałowej kolejności. Elbrycht powetował sobie występ indywidualny, triumfując w duecie z Maciejem Misołkiem. – Nie byłem zadowolony po indywidualnym starcie. W finale poszło mi zdecydowanie lepiej, tym bardziej że mój partner prezentował wysokie umiejętności. Z Polski wyjadę w dobrym nastroju i mam nadzieję, że wrócę tu już w przyszłym roku na kolejną edycję imprezy – podsumował Jerome Elbrycht.

 

Ponadto, w konkursie na najlepszy trick w kategorii wakeboard triumfował Marcin Matysiak.

 

II SitWake Extreme Challenge (wyniki):

 

KATEGORIA SITWAKE

 1. Igor Sikorski
 2. Jerome Elbrycht
 3. Szymon Klimza
 4. Przemysław Falisz
 5. Krzysztof Stern
 6. Arkadiusz Garbacz
 7. Andrzej Ławniczak

 

KATEGORIA WAKEBOARD

 1. Filip Czerniec
 2. Marcin Matysiak
 3. Łukasz Kobyliński
 4. Maciej Misiołek
 5. Łukasz Piekarski
 6. Rafał Szymański
 7. Mateusz Kopacz

 

FINAŁY W PARACH

 1. Maciej Misołek i Jerome Elbrycht
 2. Filip Czerniec i Krzysztof Stern
 3. Łukasz Piekarski i Igor Sikorski
 4. Łukasz Kobyliński i Szymon Klimza
 5. Marcin Matysiak i Przemysław Falisz

 

KONKURS NA NAJLEPSZY TRICK

sitwake - Igor Sikorski

wakeboard - Marcin Matysiak

 

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

 

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

 

 

 

Tagi: Jerome Elbrycht, Avalon Extreme, wakeboard
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 September

W okolicy Łeby wszedł na mieliznę s/y "Jurand". Przyczyną wejścia na mieliznę był błąd nawigacyjny - pomyłka w indentyfikacji latarni morskich Stilo i Czołpino; jacht przeszedł kosztowny remont poawaryjny.
piątek, 28 września 1990
W czasie corocznych regat Opali z s/y "Kapitan Haska" wypadł za burtę i zginął III oficer.
niedziela, 28 września 1986
Z Portsmouth startuje 4 edycja regat Whitbread Race.
sobota, 28 września 1985
W Marsylii rozpoczął się rejs Alaina Gerbaulda na s/y "Firecrest".
środa, 28 września 1932
Wodowanie "Prinzess Eitel Friedrich", późniejszego "Daru Pomorza" w hamburskiej stoczni Blohm und Voss.
wtorek, 28 września 1909
Samuel Morse opatentował skonstruowany przez siebie telegraf elektromagnetyczny.
czwartek, 28 września 1837