TYP: a1

Gdynia stawia na żeglarstwo

środa, 28 sierpnia 2013
gdyniasport.pl

Źródło: gdyniasport.pl
Jak w Gdyni zostać żeglarzem? To już nie będzie trudne pytanie! Dnia 26 sierpnia 2013 r. na konferencji prasowej nastąpiła prezentacja nowego programu edukacyjnego promującego żeglarstwo wśród najmłodszych gdynian – „Gdynia na Fali”. Pomysłodawcą tego wyjątkowego projektu jest pani Beata Szadziul, pełnomocnik Prezydenta ds. polityki rodzinnej.

Celem projektu „Gdynia na Fali” jest wzmocnienie więzi z morzem i regionem morskim najmłodszych mieszkańców Gdyni, promocja wiedzy o żeglarstwie, o morzu oraz o korzyściach wynikających z nadmorskiego charakteru miasta. Pomysłodawcom zależy na tym, aby każdy uczeń gdyńskich szkół miał okazję stanąć u steru pod żaglami programu. Ponadto, zobowiązują się wspierać żeglarstwo sportowe oraz promować sukcesy gdyńskich żeglarzy w Polsce i zagranicą.

Na konferencji Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek osobiście przekazał nominacje na Ambasadorów programu Gdynia na Fali dwóm wybitnym gdyńskim żeglarzom, olimpijczykom - Marcinowi Czajkowskiemu oraz Maciejowi Grabowskiemu. Obowiązkiem Ambasadorów jest opieka merytoryczna nad projektem „Gdynia na Fali” oraz aktywne uczestnictwo w jego realizacji. Funkcja Ambasadora to również promowanie Gdyni jako Żeglarskiej Stolicy Polski i gdyńskich sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. To Ambasadorzy co roku wskazywać będą najlepszych gdyńskich żeglarzy i poprowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą.

Więcej: gdyniasport.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 May

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959