TYP: a1

Fundacja Kubryk na Boatshow w Łodzi

czwartek, 14 listopada 2013
Fundacja Kubryk
Już w najbliższy weekend (15-17 listopada) odbędzie się Łodzi Boatshow czyli XV Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych. Poza tym co oferują wystawcy będzie też okazja do spotkania wielu osób, które aktywnie współpracują lub są zaprzyjaźnione z Fundacją Kubryk:


4 Refy i Keja Pub


Już w piątek o godz. 20 w pubie Keja (ul. Kopernika 46) wystąpią Cztery Refy.

Mała Mi i Zew Oceanu

W sobotę o godz. 1030 szczególnie polecamy prelekcję Szymona Kuczyńskiego pt. „Łupinką przez Atlantyk” – jak przygotować jacht (i siebie) do oceanicznej podróży". Szymon to młody człowiek z pięknymi marzeniami, które potrafi spełniać w wielkim stylu na maleńkim jachcie. Wspólnie z nie mniej zdeterminowaną do realizacji marzeń Brożką w mieszkaniu zbudowali sobie pięciometrowy jacht, którym Szymon samotnie przepłynął ocean. Jakby tego było mało zwiedził z Brożką Karaiby po czym ponownie tym razem wspólnie przepłynęli wielką wodę. Ale na tym nie poprzestają. Na targach zdradzą jakie mają kolejne plany. A ja już dziś zdradzę, że umawiamy się z Brożką i Szymonem na kolejną edycję „Opowieści i pieśni z kubryku i wacht”. To dopiero za jakiś czas więc najpierw posłuchajcie Szymona na Boatshow.

Andrzej Radomiński, Dominik Życki i Polonez Cup


Czy pamiętacie styczniowe „Opowieści i pieśni …” z Andrzejem Radomińskim? W sobotę Andrzej znów zawita do Łodzi i opowie o rejsach oceanicznych z udziałem polskich żeglarzy. Nie zapomni zapewne o Kazimierzu „Kubie” Jaworskim a jeśli już o nim mowa to polecamy stoisko targowe Polonez Cup. Historia Bałtyckich Regat o Puchar Poloneza jest ściśle związana z tym wspaniałym żeglarzem o czym chętnie, każdemu kto odwiedzi stoisko, opowie ich główny organizator Krzysztof Krygier. Andrzej Radomiński pokaże się na scenie pomiędzy godz. 1400 a 1445, w tym czasie będzie także okazja posłuchać kolejnego wielkiego regatowca Dominika Życkiego, który opowie o historii żeglarstwa sportowego.

Radio Łódź i Joter-Music

Przez cały czas na targach będzie też możliwość odwiedzić stoisko Radia Łódź, które zawsze pomaga nam w organizowaniu „Kubryku” i „Opowieści i pieśni”. Warto też odwiedzić stoisko Joter-Music, które na pewno będzie dobrze zaopatrzone w płyty z muzyką żeglarską w tym najnowszy album „Cztery Refy live w Radio Łódź”. Płyta ta będzie też promowana na kolejnym koncercie zespołu, który rozpocznie się w targowej tawernie w sobotę po godz. 1800. Wcześniej w tej samej tawernie, prowadzonej gościnnie przez Gniazdo Piratów, wystąpi Flash Creep!

Do zobaczenia na targach i imprezach towarzyszących

Tomek Marasek
Fundacja Kubryk

PS: Program targów i imprez towarzyszących: http://www.boatshow.pl/index.php?mod=page&id=548
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 July

Szwajcarska "Allinghi" ponownie wygrała najbardziej prestiżowe regaty żeglarskie i zdobyła Puchar Ameryki. W finale pokonała "Team New Zealand". W gronie pretendentów do tytułu walczył hiszpański zespół "Desafio" ze skipperem Karolem Jabłońskim.
wtorek, 3 lipca 2007
Na Atlantyku "Orange 2" przepłynął w ciągu doby 766 Mm.
poniedziałek, 3 lipca 2006
Wyruszyła z Gdańska wyprawa jachtu "Gedania" z zamiarem opłynięcia obu Ameryk. Wyprawą dowodził Kpt. Dariusz Bogucki.
czwartek, 3 lipca 1975
W regatach Bermudy-Europa po raz pierwszy wystartował polski jacht "Komodor" z Kpt. Tadeuszem Siwcem.
środa, 3 lipca 1963