TYP: a1

Finał Tall Ships Races 2013 już od jutra w Szczecinie

piątek, 2 sierpnia 2013
Weronika Morys
Już w najbliższy weekend, w dniach 3-6 sierpnia w Szczecinie odbędzie się finał regat żaglowców Tall Ships Races 2013. Jak zapowiadają organizatorzy przypłynie na niego 100 największych i najpiękniejszych jednostek z całego świata. Ideą odbywającego się od ponad 50 lat zlotu jest „sail training”, czyli edukacja i wychowanie młodych ludzi pod żaglami na pokładach wielkich jednostek, dlatego połowę załogi każdej z nich musi stanowić młodzież od 15 do 25 roku życia. Szczecin po raz drugi gości uczestników słynnych regat. Poprzednio wielkie żaglowce przypłynęły tu w 2007 roku.

Oprócz zwiedzania żaglowców, wśród atrakcji zlotu znajdą się koncerty, przemarsz załóg przez miasto, parada żaglowców na morzu oraz Jarmark po żaglami, gdzie na dziesiątkach stoisk będzie można znaleźć wszystko, co z żeglarstwem związane.

Na stanowisku A1 w Alei Artystów swoje obrazy będzie sprzedawał absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Maciej Buś. Można też będzie zrobić sobie 'marynarski' portret, a także... wypełnić formularz i zamówić czarter jachtu na dalekich morzach. "Godne i pogodne osoby zapraszam do spędzenia kilku energetyzujących i niezapomnianych chwil na stanowisku A1 w Alei Artystów na Wałach Chrobrego, i współtworzenia atmosfery tego wspaniałego żeglarskiego wydarzenia, jakim jest TTSR2013." - zachęca artysta.Więcej informacji: tallships.szczecin.eu i www.maciejbus.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924