TYP: a1

Finał Tall Ships Races 2013 już od jutra w Szczecinie

piątek, 2 sierpnia 2013
Weronika Morys
Już w najbliższy weekend, w dniach 3-6 sierpnia w Szczecinie odbędzie się finał regat żaglowców Tall Ships Races 2013. Jak zapowiadają organizatorzy przypłynie na niego 100 największych i najpiękniejszych jednostek z całego świata. Ideą odbywającego się od ponad 50 lat zlotu jest „sail training”, czyli edukacja i wychowanie młodych ludzi pod żaglami na pokładach wielkich jednostek, dlatego połowę załogi każdej z nich musi stanowić młodzież od 15 do 25 roku życia. Szczecin po raz drugi gości uczestników słynnych regat. Poprzednio wielkie żaglowce przypłynęły tu w 2007 roku.

Oprócz zwiedzania żaglowców, wśród atrakcji zlotu znajdą się koncerty, przemarsz załóg przez miasto, parada żaglowców na morzu oraz Jarmark po żaglami, gdzie na dziesiątkach stoisk będzie można znaleźć wszystko, co z żeglarstwem związane.

Na stanowisku A1 w Alei Artystów swoje obrazy będzie sprzedawał absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Maciej Buś. Można też będzie zrobić sobie 'marynarski' portret, a także... wypełnić formularz i zamówić czarter jachtu na dalekich morzach. "Godne i pogodne osoby zapraszam do spędzenia kilku energetyzujących i niezapomnianych chwil na stanowisku A1 w Alei Artystów na Wałach Chrobrego, i współtworzenia atmosfery tego wspaniałego żeglarskiego wydarzenia, jakim jest TTSR2013." - zachęca artysta.Więcej informacji: tallships.szczecin.eu i www.maciejbus.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877