TYP: a1

Dublet Yacht Clubu Gdańsk w 1 Lidze Żeglarskiej

poniedziałek, 5 sierpnia 2019
Informacja prasowa

Załoga Yacht Clubu Gdańsk – HRM Racing Team zwyciężyła w dwóch pierwszych rundach 1 Ligi Żeglarskiej rozegranych w Sopocie i objęła prowadzenie w rankingu. Liderzy płynęli w składzie Krzysztof Małecki, Bartosz Sadowski, Kacper Olszewski i Rafał Kuszka. Kolejne finałowe dwie rundy za miesiąc w Szczecinie.

[t][/t] [s]Fot. Gwidon Libera, www.ligazeglarska.pl[/s]

Na starcie 1 Ligi żeglarskiej pojawiło się 9 zakwalifikowanych załóg z 9 klubów. W odróżnieniu od Ekstraklasy, poszczególne rundy rozgrywane są w trybie jednodniowym.

W sobotę rozegrano 18 wyścigów. Początkowo najlepiej pływała załoga Yacht Klubu Polski Gdynia z Rafałem Sawickim na sterze, ale po 4 wygranych wyścigach do głosu doszła załoga Yacht Clubu Gdańsk (Krzysztof Małecki) wygrywając 7 kolejnych wyścigów i zapewniając sobie 1 miejsce przed Gdynią. O 3 miejsce zaciętą walkę stoczyły UKS Albatros Wolin z 77 Racing Gdańsk i minimalnie lepszym okazał się klub z Wolina.

 

Wyniki 1 rundy I Ligi Żeglarskiej:

 1. Yacht Club Gdańsk HRM Racing (Krzysztof Małecki)– 16 pkt
 2. Yacht Klub Polski Gdynia GSC Yachting (Rafał Sawicki) – 28 pkt
 3. UKS Albatros Wolin (Aleksander Waszkiewicz) – 37 pkt
 4. 77 Racing Gdańsk (Rafał Becker) – 38 pkt
 5. Jacht Klub Stoczni Gdańskiej (Maja Remizowicz) – 46 pkt
 6. Jacht Klub Między Żaglami (Radosław Żurek) – 47 pkt
 7. AZS AWFiS Gdańsk (Anna Szmul) – 49 pkt
 8. SKŻ Powidz Electrum Sailing Team (Tomasz Feret) – 60 pkt
 9. RKS Lasery Zegrze (Artur Nowak) – 63 pkt

 

W niedzielę rozegrano 2 rundę Ligi, z uwagi na szybsze zakończenie udało się rozegrać 12 wyścigów. Stawka bardzo się wyrównała, do tego stopnia ze po 9 wyścigach aż 4 załogi miały szansę na końcowy triumf w regatach a za ich plecami zespoły walczyły z minimalnymi różnicami o kolejne miejsca.

W decydującym 11 wyścigu spotkały się 4 czołowe ekipy i w bezpośredniej ostrej rywalizacji, po trudnych kontrowersyjnych decyzjach sędziów na czoło wysunęła się ponownie załoga Yacht Club Gdańsk. Na drugie miejsce awansowała załoga 77 Racing Rafała Beckera. W walce o 4 miejsce rzutem na taśmę Albatros Wolin wyprzedził JK Stoczni Gdańskiej.

 

Wyniki 2 rundy I Ligi Żeglarskiej:

 1. Yacht Club Gdańsk HRM Racing (Krzysztof Małecki) – 14 pkt
 2. 77 Racing Gdańsk (Rafał Becker) – 17 pkt
 3. Yacht Klub Polski Gdynia GSC Yachting (Rafał Sawicki) – 18 pkt
 4. UKS Albatros Wolin (Aleksander Waszkiewicz) – 31 pkt
 5. Jacht Klub Stoczni Gdańskiej (Maja Remizowicz) – 31 pkt
 6. AZS AWFiS Gdańsk (Agata Cieśla) – 32 pkt
 7. SKŻ Powidz Electrum Sailing Team (Tomasz Feret) – 34
 8. Jacht Klub Między Żaglami (Radosław Żurek) – 34 pkt
 9. RKS Lasery Zegrze (Artur Nowak) – 42 pkt

 

W rankingu po 2 rundach prowadzi YCG przed YKP Gdynia i 77Racing:

 

 1. Yacht Club Gdańsk/HRM Racing – 24 pkt
 2. Yacht Klub Polski Gdynia/GSC Yachting – 21 pkt
 3. 77 Racing Gdańsk – 20 pkt
 4. UKS Albatros Wolin – 19 pkt
 5. JK Stal Stocznia Gdańsk – 16 pkt
 6. AZS-AWFiS Gdańsk – 13 pkt
 7. Między Żaglami Warszawa – 12 pkt
 8. SKŻ Powidz/Electrum Sailing Team – 11 pkt
 9. Lasery Zegrze (Artur Nowak) – 8 pkt

 

Kolejne dwie finałowe rundy rozegrane zostaną w Szczecinie w ostatni weekend sierpnia. Najlepsze 3 załogi w końcowym rankingu, awansują do Ekstraklasy Żeglarskiej.

 

Regaty transmitowane były żywo. Relacje z wody, wywiady i studia regatowe są dostępne na profilu facebook’owym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/

System SAP Sailing dostępny jest pod tym linkiem: https://polishleague2019.sapsailing.com

Wszystkie informacje i linki będzie tez można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi:  www.ligazeglarska.pl

 

Organizatorami NostriMaris Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i GSC Yachting.

Partnerem Głównym regat jest NostriMaris - to zespół działań informacyjno-promocyjnych projektu pod nazwą „Budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających” realizowanego przez Urząd Morski w Szczecinie w ramach POIiŚ 2014-2020, współfinasowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa żeglugi i wzrost konkurencyjności polskich portów.

Tagi: regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883