TYP: a1

Dar Szczecina wypłynął

wtorek, 12 czerwca 2012
Hanna Pieczyńska, Centrum Żeglarskie
Tradycyjnie pożegnanie Daru Szczecina było słodkie. Ciasto przyniosła Danusia Kopacewicz, matka chrzestna jachtu i Krzysztof Soska, zastępca prezydenta. Żegnali rodzice, uczestnicy naszych zajęć i mieszkańcy Szczecina. Nasza flagowa jednostka została odprowadzona aż na Wały Chrobrego. Towarzyszyły jej Zryw, Magnolia i Urtica. Stamtąd już samotnie, z małym powrotem - przystankiem w Centrum Żeglarskim, wyruszyła w 4-miesięczny rejs.

Nasz flagowy jacht odwiedzi kilkadziesiąt portów i przyjmie na swój pokład 8 załóg, czyli ponad 80 osób. W pierwszych rejsach wezmą udział uczestnicy Programu Edukacji Morskiej i Szczecińskiej Szkoły Pod Żaglami, doprowadzając jacht do Saint Malo, gdzie rozpoczną się regaty The Tall Ships Races. Dla Daru Szczecina tegoroczny wyścig będzie przebiegał w 2 etapach:

Etap I: Saint Malo – Lizbona – Kadyks 04.07. – 28.07
Etap II: Kadyks – A Coruna –Dublin 28.07. – 26.08

Zaraz po regatach Dar Szczecina odbędzie 3 inne rejsy przez Norwegię, Szwecję i Danię do Szczecina. Do domu jacht doprowadzą uczestnicy zajęć w Centrum Żeglarskim. Powrót planowany jest na 28 września.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2
popularne artykuły

Kalendarium: 30 September

W stoczni Mag Ocean zwodowano trimaran "Bonduelle".
sobota, 30 września 2000
W Gdyni kończy rejs żaglowiec "Dar Pomorza", który pod polską banderą pływał 51 lat; obecnie pełni funkcję statku-muzeum.
środa, 30 września 1981