TYP: a1

Dar Szczecina wypłynął

wtorek, 12 czerwca 2012
Hanna Pieczyńska, Centrum Żeglarskie
Tradycyjnie pożegnanie Daru Szczecina było słodkie. Ciasto przyniosła Danusia Kopacewicz, matka chrzestna jachtu i Krzysztof Soska, zastępca prezydenta. Żegnali rodzice, uczestnicy naszych zajęć i mieszkańcy Szczecina. Nasza flagowa jednostka została odprowadzona aż na Wały Chrobrego. Towarzyszyły jej Zryw, Magnolia i Urtica. Stamtąd już samotnie, z małym powrotem - przystankiem w Centrum Żeglarskim, wyruszyła w 4-miesięczny rejs.

Nasz flagowy jacht odwiedzi kilkadziesiąt portów i przyjmie na swój pokład 8 załóg, czyli ponad 80 osób. W pierwszych rejsach wezmą udział uczestnicy Programu Edukacji Morskiej i Szczecińskiej Szkoły Pod Żaglami, doprowadzając jacht do Saint Malo, gdzie rozpoczną się regaty The Tall Ships Races. Dla Daru Szczecina tegoroczny wyścig będzie przebiegał w 2 etapach:

Etap I: Saint Malo – Lizbona – Kadyks 04.07. – 28.07
Etap II: Kadyks – A Coruna –Dublin 28.07. – 26.08

Zaraz po regatach Dar Szczecina odbędzie 3 inne rejsy przez Norwegię, Szwecję i Danię do Szczecina. Do domu jacht doprowadzą uczestnicy zajęć w Centrum Żeglarskim. Powrót planowany jest na 28 września.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953