TYP: a1

Catamaran Cup 2018

wtorek, 29 maja 2018
Informacja prasowa

Przygotowania do wielkiego wydarzenia, jakie będzie miało miejsce już niedługo na Jeziorze Turawskim, mają się ku końcowi. 9-10 czerwca tego roku odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Katamaranów TOPCAT Catamaran CUP 2018 Turawa. Ze względu na to, iż są to zawody wysoko punktowane w Pucharze Europy światowej organizacji ITCA (International Topcat Class Association), swój przyjazd zapowiedzieli czołowi zawodnicy z tego rankingu. Będą więc to regaty, na których zobaczyć można będzie zawodników nie tylko z Polski.

Na Jeziorze Turawskim będą mogły się ścigać również katamarany innych klas. Przygotowano klasę Katamaran OPEN z przelicznikiem TEXEL, w której będzie mógł wystartować każdy posiadacz dwukadłubowca. Wyniki z tej konkurencji zaliczane będą również w Pucharze Polski Południowej Katamaranów, który to przyciąga zawodników nie tylko z tego regionu kraju.

Zawodnicy na wodzie, większość kibiców na lądzie, tak to najczęściej wygląda. Lornetki przechodzące z rąk do rąk… Dla tych właśnie widzów organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Dla bliższego kontaktu z regatami przewidziano możliwość oglądania zawodników z pokładu dezety. Będzie można zobaczyć, poczuć tą wspaniałą rywalizację z innej perspektywy. W miarę możliwości organizatorzy udostępnią dla gości również motorówki. Taki rejs można będzie również wygrać biorąc udział w licznych konkursach, które będą się odbywały na plaży. Gry zabawy zręcznościowe dla dzieci, jak i dla dorosłych nie pozwolą się nikomu nudzić. Można będzie również zobaczyć pokazy strażaków z jednostki Ratownictwa Wodnego. Oczywiście nie zabraknie szant.

 

O tych, którzy nie będą mogli mimo wszystko przybyć do Turawy, organizatorzy również pomyśleli. Online będzie można będzie obejrzeć Mistrzostwa Polski Katamaranów TOPCAT dzięki kamerom usytuowanym na brzegu, ale również na jednostkach pływających, jak i na dronie.

Przypominamy, iż w zeszłym roku ponownie na najwyższym podium w mistrzostwach Polski w klasie K2 stanął Marian Tobys wraz z córką Agatą Tobys. Należy tu nadmienić, iż ten pierwszy ze względu na niespodziewaną chorobę stracił nogę. Po wielomiesięcznej walce Marian Tobys, wielokrotny Mistrz Polski, Wicemistrz Europy, znowu zaczął żeglować. Pierwszy raz po amputacji wsiadł na katamaran w zeszłym roku, właśnie w Turawie podczas szkolenia organizowanego przez TOPCAT Team Polska. Trzymamy kciuki, mamy nadzieję, że nasz aktualny Mistrz Polski pokaże się z jak najlepszej strony.

Na liście startowej pojawiła się już Uta Eyck, wiceprezydent światowej organizacji ITCA, która nie odwiedzała naszego kraju przez kilka ostatnich lat.

 

 

Tagi: katamaran, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 March

W Sosnowcu urodził się Jerzy Porębski, znany szantymen, autor i kompozytor piosenek żeglarskich, jeden z członków zespołu "Stare Dzwony".
czwartek, 23 marca 1939
Został rozstrzelany w obozie koncentracyjnym Stutthof Tadeusz Ziółkowski, animator wychowania morskiego w Wolnym Mieście Gdańsk; w Polskim Klubie Żeglarskim organizował pierwsze kursy żeglarskie dla drużyn młodzieży akademickiej.
sobota, 23 marca 1940