TYP: a1

Bandera podniesiona w Centrum Żeglarskim

wtorek, 14 maja 2013
Informacja prasowa
Rozpoczęcie sezonu, Eliminacje do Pucharu Polski w klasie F5-E, wyścigi naszych wychowanków – to tylko niektóre atrakcje minionego weekendu na przystani przy Przestrzennej 21.

W sobotę już od rana na przystani Centrum Żeglarskiego było tłoczno – oprócz dzieci na zajęciach, chętnych do udziału w uroczystości rozpoczęcia sezonu, pojawili się również amatorzy wyścigów modeli jachtów. Pierwsze biegi w Eliminacjach Pucharu Polski w klasie F5-E, czyli modeli jachtów sterowanych radiowo, odbyły się już o 10.

W samo południe rozpoczęliśmy uroczystość oficjalnego zainaugurowania Sezonu Żeglarskiego 2013. Wokół masztu nad Jeziorem Dąbie zebrali się pracownicy Centrum, wychowankowie, zaprzyjaźnieni żeglarze, a przede wszystkim goście – wśród nich pojawili się m.in. prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Zalewski, wiceprzewodniczący Rady Miasta – Henryk Jerzyk, dyrektor Wydziału Oświaty Beata Misiak, Jerzy Raducha, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Kierownik Referatu Wodnego Straży Miejskiej Krzysztof Dolot oraz wielu innych.

Kapitan Mieczysław Ircha przewodził uroczystemu podnoszeniu bandery, czym oficjalnie zainaugurował sezon 2013. Zgromadzeni sympatycy centrum wysłuchali gości – znamienne były słowa Zbigniewa Zalewskiego, który zwrócił uwagę, jak duże jest znaczenie działalności Centrum Żeglarskiego dla edukacji młodego pokolenia żeglarzy.

– Otwieramy dziś sezon w różnych ośrodkach żeglarskich, ale tutejsze otwarcie ma szczególne znaczenie – mówił Zalewski. – To jedyne takie miejsce w Szczecinie, gdzie dzieci i młodzież mogą zetknąć się z żeglarstwem, rozwinąć umiejętności, a w przyszłości tworzyć elitę tego sportu.

Dyrektor ośrodka, Magdalena Piasecka-Górny zapraszałado korzystania z bogatej oferty centrum, zaprosiła do kibicowania załodze Reprezentacji Szczecina w tegorocznych The Tall Ships Races, która popłynie na czterech naszych jachtach – Urtice, Magnolii, Zrywie oraz Darze Szczecina.

Podczas gdy goście udali się na spotkania przy kawie lub ognisko, na wodzie rozgrywane były biegi w modeli w klasie F5-E, a także wewnętrzne regaty wychowanków Centrum Żeglarskiego (w klasach Optymist i Laser).

Wyniki Eliminacji Pucharu Polski w Klasie F5-E Szczecin 2013:

Kategoria Senior Starszy:
1. Urlich Burbat, Niemcy

Kategoria Senior:
1. Andrzej Becker
2. Wiesław Rapacki
3. Karol Klawikowski

Kategoria Junior:
1. Patryk Żeberski
2. Paweł Gosz
3. Karol Bednarz
4. Jędrzej Ruts
5. Adam Tkacz

Zespoły:
1. Bliza Balex-Metal Wejcherowo
2. SM Osiedle Świdwin
3. Szczecin

Puchar Szczecina:
1. Marcin Grasicki
2. Cezary Sałamaj
3. Piotr Mańkus

Biegi zakończyły się w niedzielę, 12 maja o 14.00. Uroczystości wręczenia nagród przewodzi ł Krzysztof Synowiec, wicedyrektor Centrum Żeglarskiego.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898