TYP: a1

Baltic Sail w Gdańsku

piątek, 5 lipca 2019
Informacja prasowa

W piątek, 5 lipca w Gdańsku rozpoczyna się największa międzynarodowa impreza żeglarska - Zlot Baltic Sail. Potrwa do 8 lipca.

Podczas czterech festiwalowych dni będzie można przeżyć żeglarską przygodę, która przybliży nie tylko morskie tradycje Gdańska, ale również całej hanzy. Specjalnie dla tych, którzy dopiero marzą o zostaniu wilkiem morskim przygotowano rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej na takich żaglowcach jak „Joanna Saturna”, „Loth Lorien”, „Ernestine”, „Minerva”, „Generał Zaruski”, „Bryza H”, „Bonawentura”. Ale do Gdańska przypłyną również inne żaglowce, m.in. „Lukull”, „Yunyi Baltiets”, „Greif” czy „Brabander”, na gości czeka także całe mnóstwo atrakcji na lądzie. Na żaglowcu „Baltic Star” będzie można także kupić nasze czasopismo „Morze.org”.

Baltic Sail odbywa się po raz 23.

 

Program

5 lipca, 12:00–20:00 (piątek)

12:00-20:00 Strefa morskich kompetencji w technologii VR

12:00-20:00 Animacje dla najmłodszych (malowanie toreb, tworzenie żeglarskich pinów, itp.)

12:00-20:00 Graj z Treflem – strefa gier planszowych

12:00-20:00 Pilot i Strigo – strefa zabaw kreatywnych

13:00-13:30 Prezentacja prototypu autonomicznego jachtu bezzałogowego Seafarer – KN Simle

14:00-14:30 Prezentacja planów rewitalizacji terenu Wyspy Ostrów

16:00-17:00 Szkolenie żeglarskie dla małych „balticów”

17:00-18:00 Warsztaty muzyczne dla dzieci – szantowanie i pląsy

18:00-18:30 Prezentacja prototypu autonomicznego jachtu bezzałogowego Seafarer – KN Simle

 

6 lipca, 12:00–20:00 (sobota)

12:00-20:00 Strefa morskich kompetencji w technologii VR

12:00-20:00 Animacje dla najmłodszych (malowanie toreb, tworzenie żeglarskich pinów, itp.)

12:00-20:00 Graj z Treflem – strefa gier planszowych

12:00-20:00 Pilot i Strigo – strefa zabaw kreatywnych

12:00-20:00 Niezwykłe organizmy Morza Bałtyckiego – Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu

13:00-14:00 Wyprawa dookoła świata jachtem Antica – relacja kapitana Jerzego Wąsowicza

13:00-14:00 Rodzinny Turniej Marynarski

14:00-14:30 Prezentacja planów rewitalizacji terenu Wyspy Ostrów

15:00-15:30 Prezentacja prototypu autonomicznego jachtu bezzałogowego Seafarer – KN Simle

15:30-16:00 Warsztaty muzyczne dla dzieci – szantowanie i pląsy

16:00-17:00 Szkolenie żeglarskie dla małych „balticów”

17:00-18:00 Warsztaty muzyczne dla dzieci – szantowanie i pląsy

18:00-18:30 Prezentacja prototypu autonomicznego jachtu bezzałogowego Seafarer – KN Simle

 

7 lipca, 12:00–20:00 (niedziela)

12:00-20:00 Animacje dla najmłodszych (malowanie toreb, tworzenie żeglarskich pinów, itp.)

12:00-20:00 Graj z Treflem – strefa gier planszowych

12:00-20:00 Pilot i Strigo – strefa zabaw kreatywnych

12:00-20:00 Warsztaty małego inżyniera – Roboplanet

13:00-14:00 Rodzinny Turniej Marynarski

14:00-14:30 Pokaz robotów LEGO – Roboplanet

14:30-15:00 Warsztaty muzyczne dla dzieci – szantowanie i pląsy

15:00-16:00 Szkolenie żeglarskie dla małych „balticów”

16:00-17:00 Rok olimpijski Piotra Myszki – prelekcja

18:00-19:00 Pokaz robotów LEGO – Roboplanet

 

II – STREFA ŻAGLOWCÓW

Żeglarskim sercem całej imprezy jest ulica Wartka oraz Wyspa Ołowianka szczelnie wypełniona przepięknymi żaglowcami, które przypłyną do nas na XXIII zlot Baltic Sail. W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w rejsach po Zatoce Gdańskiej, a także obserwować sportowe zmagania, paradę żaglowców oraz bitwę morską.

 

5 lipca (piątek)

9:00-18:00 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskiej

11:00-17:00 Regaty Lotos Nord Cup Gdańsk 2019 / Zatoka Gdańska

12:00-16:00 Zwiedzanie Żaglowców zacumowanych przy nabrzeżu

19:30-20:00 Wyścig Smoczych Łodzi na Motławie

 

6 lipca (sobota)

9:00-21:00 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskiej

10:30-12:00 Dzieciaki na dechach na wodach Motławy

11:00-17:00 Regaty Lotos Nord Cup Gdańsk 2019 / Zatoka Gdańska

12:00-16:00 Zwiedzanie Żaglowców zacumowanych przy nabrzeżu

12:00-16:00 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – Gdańsk Stogi/Gdańsk Brzeźno

16:00-17:00 Bitwa Morska / Twierdza Wisłoujście – Muzeum Gdańska

18:00-19:00 Wyścig kapitański / Marina Gdańsk, Szafarnia

20:00-20:20 Wręczenie Bursztynowego Pucharu Neptuna (miejsce: Główna Scena)

 

7 lipca (niedziela)

9:00-21:00 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskiej

11:00-14:00 Regaty Lotos Nord Cup Gdańsk 2019 / Zatoka Gdańska

12:00-13:30 Parada Żaglowców na Motławie

13:30-14:00 Pokaz ratownictwa morskiego

14:00-16:00 Zwiedzanie Żaglowców zacumowanych przy nabrzeżu

17:00-17:15 Ceremonia Wręczenia Nagród Regat Lotos Nord Cup Gdańsk 2019 (miejsce: Główna Scena)

 

8 lipca (poniedziałek)

10:00-19:00 Rejsy Żaglowcami po Zatoce Gdańskiej

 

III – STREFA MUZYCZNA

Zlokalizowana w dwóch miejscach: na wyspie Ołowianka oraz na przedprożu Dworu Artusa. Zapraszamy na koncerty szantowe, XX edycji Festiwalu Szanty pod Żurawiem oraz koncert OTWARTEGO OGÓLNOPOLSKIEGO  KONKURSU Szantowego SZANT POD ŻURAWIEM – “Teatr Szant” na nowe, autorskie utwory szantowe.

5 lipca (piątek)

PRZEDPROŻE DWORU ARTUSA

18:00-18:30 Oficjalne Otwarcie Baltic Sail Gdańsk 2019 oraz Szant pod Żurawiem 2019, koncert męskiego chóru szantowego Zawisza Czarny

18:30-18:50 Parada Żeglarzy – Długi Targ – Wyspa Ołowianka

 

GŁÓWNA SCENA – WYSPA OŁOWIANKA

14:30-17:30 Przesłuchania Konkursowe

18:50-19:05 Benefis Andrzeja Radomskiego z udziałem zespołu „Kalesony Oficera”

19:05-19:50 Koncert zespołu “Klang”

19:50-20:40 Koncert zespołu “Shantymentalni”

20:40-21:15 Koncert Jakuba Paluszkiewicza

21:15-22:00 Koncert zespołu „Trzy majtki”

22:00-23:00 Koncert zespołu „Atlantyda”

 

6 lipca (sobota)

 

PRZEDPROŻE DWORU ARTUSA

KONCERT SZANT KLASYCZNYCH

13:00-13:30 Koncert zespołu „Sąsiedzi”

13:30-14:00 Koncert zespołu „Molgoggers Cobh”

14:00-14:30 Koncert zespołu „Mechanicy Shanty”

 

GŁÓWNA SCENA – WYSPA OŁOWIANKA

14:00-15:00 Koncert Familijny dla dzieci małych i dużych – zespół „Klang”, gość specjalny „Kalesony Oficera”

15:10-17:45 Koncert Galowy Konkursu XX Szant Pod Żurawiem – wystąpią finaliści konkursu

18:00-22:45 Koncert Jubileuszowy XX Szant Pod Żurawiem

18:00-18:30 Koncert zespołu „ Molgoggers Cobh”

18:30-19:15 Koncert zespołu: „Orkiestra Samanta”

19:15-20:00 Koncert zespołu „Formacja”

20:00-20:20 Wręczenie Bursztynowego Pucharu Neptuna

20:20-21:10 Koncert zespołu „Za Horyzontem”

21:10-22:00 Koncert zespołu „Sąsiedzi”

22:00-22:45 Koncert zespołu „Mechanicy Shanty”

 

7 lipca (niedziela)

GŁÓWNA SCENA – WYSPA OŁOWIANKA

12:00-13:30 Galowy Koncert Szant podczas Parady Baltic Sail

12:00-12:30 Koncert zespołu „North Cape”

12:30-13:00 Koncert zespołu „Drake”

13:00-13:30 Koncert zespołu „Klang”

14:00-14:45 Morski Koncert Rodzinny „Zejman Dzieciom”, wystąpią Zejman & Garkumpel

17:00-17:15 Ceremonia Wręczenia Nagród Regat Lotos Nord Cup Gdańsk 2019

17:15-21:15 Koncert XX Szant Pod Żurawiem – Jeszcze się nie żegnamy

17:15-18:00 Koncert zespołu „Drake”

18:00-18:45 Koncert zespołu „North Cape” – koncert jubileuszowy 25-lecie zespołu

18:45-19:30 Koncert zespołu: „Zejman & Garkumpel”

19:30-20:15 Koncert zespołu „Klang”

20:15-21:15 Koncert zespołu „EKT Gdynia”

21:15-22:15 Koncert Na Finał XX Szant Pod Żurawiem “All On Board – Odpływamy” Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny i Goście: Grażyna Łobaszewska, Joanna Knitter, Roman “Mały” Sławiński, Jarek Janiszewski

22:15-22:30 Certyfikowana próba ustanowienia rekordu Polski w kategorii – Największa liczba tancerzy wykonująca równocześnie tradycyjny taniec morski “Matelot”, choreografia i prowadzenie Krzysztof Piotrowski z zespołem tańca szkockiego – Zapraszamy wszystkich do udziału – twórzmy razem historię

Tagi: Baltic Sail, żaglowce
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 December

Zginął z rąk amazońskich piratów sir Peter Blake, niezwykły żeglarz, podróżnik i ekolog. Był jednym żeglarzem, który brał udział w pierwszych pięciu edycjach regat Whitbread (w latach 1989-1990 na jachcie "Steinlager" zwyciężył we wszystkich sześciu etapa
czwartek, 6 grudnia 2001
Krzysztof Kolumb podczas swej pierwszej ekspedycji odkrył Haiti; dwa tygodnie później "Santa Maria" weszła na mieliznę i statek uznano za stracony.
piątek, 6 grudnia 1492