TYP: a1

AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP - jedyne w Polsce regaty rodzinne

czwartek, 1 sierpnia 2013
Informacja prasowa
3 sierpnia w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach odbędzie się druga edycja rodzinnych regat AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP. Honorowy patronat nad imprezą ponownie objął burmistrz Mikołajek pan Piotr Jakubowski, który w tym roku wystartuje w regatach ze swoim synem Pawłem. W trakcie regat w Wiosce Żeglarskiej zaplanowane są również atrakcje dla dzieci i dorosłych, koncert szantowy oraz pokazy i zabawy promujące aktywny i bezpieczny wypoczynek nad wodą. Zmagania rodzin na wodzie będą komentowane.

Regaty AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP odbędą się razem z regatami o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Grand Prix Mikołajek. Rozegrane zostaną w klasach T1, T2, T3, PHILA 880, PHILA 780, Tango, Omega Standard oraz Open.

Dla uczestników regat AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP zorganizowany zostanie specjalny konkurs, w którym nagrodą będzie roczne użytkowanie samochodu Volvo XC60. Zwycięzca zostanie wyłoniony w konkursie, tak więc nagroda może trafić do każdego, bez względu na wynik regat. Specjalne Jury wybierze slogan, który najbardziej oddaje żeglarskiego ducha marki Volvo i podczas uroczystej dekoracji zwycięzców regat odbędzie się najbardziej ekscytująca część wydarzenia – prezentacja rodziny, do której na rok trafi Volvo XC60.

Impreza AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP promuje sport rodzinny i aktywne spędzanie wolnego czasu oraz rozsądne i bezpieczne zachowania na wodzie i na drodze. Na stronie projektu znajdują się informacje na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą i na wodzie, m.in. Dekalog Bezpiecznego Żeglowania kapitana Krzysztofa Baranowskiego oraz dla podróżujących samochodem porady na temat bezpiecznej jazdy, w tym mapka stref niebezpiecznych na Warmii i Mazurach.

Ambasadorem projektu jest kapelan żeglarzy - ks. Rafał Chwałkowski SDS, żeglarz i ratownik, członek zarządu Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - "AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP to regaty, które łączą w sobie rodzinny wypoczynek na wodzie, promocję bezpieczeństwa nad wodą oraz rywalizację sportową fair play. Niewątpliwie, w obliczu wzrastającej w zastraszającym tempie liczby utonięć w Polsce, potrzebne są takie projekty jak ten. Prowadzone przez ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w trakcie imprezy szkolenia uczą, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Rodzinne regaty natomiast pokazują, że żeglarstwo jest sportem bezpiecznym, uczącym pokory wobec wodnego żywiołu, odpowiedzialności za innych i myślenia.”

Pomysłodawcą regat jest Andrzej Arefiew, właściciel Konsorcjum Arefiew. W roku 2012 za ten projekt Konsorcjum Arefiew otrzymało Nagrodę Rynku Dealerskiego za Najlepszą Inicjatywę Marketingową. Nagroda przyznawana jest firmom, które swoimi pomysłami, dynamiką wzrostu i nowatorskimi koncepcjami zasłużyły na miano liderów rynku dealerskiego 2011/2012. „Celem naszego projektu jest promocja aktywnego rodzinnego wypoczynku oraz pięknego i widowiskowego sportu jakim jest żeglarstwo. Rodzina, żagle i bezpieczeństwo to wartości, z którymi nieodłącznie kojarzy się marka Volvo” - mówi Andrzej Arefiew, właściciel autoryzowanych salonów Volvo Nord Auto. - „W zeszłorocznej edycji regat wzięło udział około 200 żeglarzy, mamy nadzieję, że z roku na rok liczba startujących rodzin będzie się zwiększać.”

Zapraszamy do udziału w regatach oraz do kibicowania na profilu regat na Facebook'u: www.facebook.com/volvomasuriafamiliacup
 
Strona oficjalna regat: arefiewmasuriafamiliacup.pl

Patronat Honorowy: burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski
Sponsor Tytularny: Konsorcjum Arefiew
Sponsorzy: NORD AUTO – Autoryzowany dealer Volvo, VOLVO Auto Polska, Delphia Yachts, PZU, Platinum Oil, Raiffeisen Leasing
Współorganizatorzy: PZŻ, Wioska Żeglarska Mikołajki, Promosailing Group, Et Cetera

Program AREFIEW MASURIA FAMILIA CUP
Lokalizacja: Wioska Żeglarska Mikołajki

piątek 2.08.2013
  • 16.00 - 22.00 zgłoszenia do regat (Biuro Regat w marinie obok kapitanatu portu)

sobota 3.08.2013 

  • 8.00 -10.00 zgłoszenia do regat (Biuro Regat w marinie obok kapitanatu portu)
  • 11.00 uroczyste otwarcie 
  • 12.00 start do pierwszego wyścigu 
  • 19.00 uroczyste zakończenie i wręczenie nagród 
  • 20.00 – szanty EKT Gdynia

oraz liczne atrakcje w Wiosce Żeglarskiej, m.in. pokazy ratownictwa Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR).

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 August

Zakończyła się wyprawa jachtu "Dar Opola" (zwana wyprawą "Koral") na Morze Czerwone. Wyprawą na trasie Aden (start 30.12.1959 r.)-Gdynia dowodził Kapitan Bolesław Kowalski. Plonem wyprawy było tysiące eksponatów, które wzbogaciły pracownie uniwersyteckie
niedziela, 14 sierpnia 1960
Urodził się Adam Wolff, doktor nauk historycznych, profesor Polskiej Akademii Nauk, kapitan jachtowy i żeglarz regatowy, olimpijczyk z 1928 r., współtwórca polskiego żeglarstwa regatowego, autor wielu publikacji żeglarskich
poniedziałek, 14 sierpnia 1899
Z Dżakarty w kierunku Australii wypływa Abel Tasman
czwartek, 14 sierpnia 1642