TYP: a1

2 SPORTS FILM FESTIVAL 360° rusza we Wrocławiu

wtorek, 4 grudnia 2012
Informacja prasowa

Niepokonani
Jutro, w środę, 5.12, projekcją NAJSZYBSZEGO rozpocznie się edycja 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360° we Wrocławiu. O godzinie 18:00 w Kinie Nowe Horyzonty zacznie się święto filmów dokumentalnych poświęconych sportom ekstremalnym, tematyce górskiej, outdoorowej i ekologicznej.

NAJSZYBSZY jest dynamicznym pełnometrażowym dokumentem nagradzanego Marka Neale’a, który zgłębia świat najbardziej prestiżowych zawodowych wyścigów motocyklowych MotoGP. Ten ekscytujący obraz ukazuje niesamowite poświęcenie oraz odwagę, których ten sport wymaga od swoich gwiazd. W filmie – z Ewanem McGregorem w roli narratora – wykorzystano unikalne materiały zakulisowe oraz nigdy wcześniej nie prezentowane wywiady i opinie. Kamera śledzi zarówno radosne wzloty, jak i pogrążające upadki, które odciskają się na losach dalszej kariery zawodników. Czasem jest też świadkiem spektakularnych powrotów. Po seansie odbędzie się spotkanie z Mariuszem Kalistą i Piotrem Betlejem - goście wprowadzą nas w kulisy sportów motocyklowych. Podczas spotkania po projekcji zaprezentowany zostanie film pokazujący charakterystykę wyścigu na wyspie oraz klip ze startu Piotrka Betleja. Zobaczymy również zdjęcia/skany notatek dotyczących opanowania toru.

Warszawskim projekcjom towarzyszyć będą też inne spotkania m.in. z Radosławem Ratajszczakiem z wrocławskiego ZOO, który spotka się z widzami przy okazji seansów SŁOŃ W SALONIE oraz TYGRYS U SĄSIADA. Dzikie drapieżniki hodowane jako domowe zwierzaki budzą kontrowersje i problemy. Podyskutujemy o tym jakie są możliwości ich rozwiązania i jak wygląda podobna sytuacja w Polsce.

Oddech


Przy okazji projekcji filmu ODDECH spotkamy się z Bartoszem Morawcem, od kilku lat członkiem Zarządu Stowarzyszenia Freediving Poland. Na początku 2010 roku zdecydował się na założenie pierwszej w Polsce szkoły nurkowania na wstrzymanym oddechu Freedive.PL. Celem szkoły jest propagowanie i rozwój bezpiecznego nurkowania na wstrzymanym oddechu. Jako wieloletni aktywny zawodnik, chcąc mieć jeszcze większy udział w rozwoju nurkowania na wstrzymanym oddechu zdecydował się na zostanie międzynarodowym sędzią AIDA. Współpracował przy organizacji pierwszego w Polsce Apnea Festiwal – Wrocław 2011, gdzie rozegrane zostały zarówno basenowe mistrzostwa Polski we freedivingu jak i pierwsze w Polsce Otwarte Zawody w Strzelectwie Basenowym.

Gośćmi festiwalu we Wrocławiu będą również przedstawiciele drużyny futbolu amerykańskiego Devils Wrocław. Po seansie NIEPOKONANYCH, zdobywcy Oscara 2012 dla najlepszego filmu dokumentalnego, praktycy opowiedzą o sporcie, który wprowadzają w polskie realia.


Najszybszy
Oprócz pokazów filmów kinowych i spotkań z zaproszonymi widzowie mogą również przyjrzeć się amatorskim filmom poświęconym nurkowaniu. Projekcje odbywają się w klubach festiwalowych.

Więcej informacji o spotkaniach w pubie Czeski Film (ul. Kiełbaśnicza 2) można znaleźć na stronie festiwalu: http://festival.360stopni.org/spotkania-i-wydarzenia-we-wroclawiu/.

Program festiwalu w poszczególnych miastach dostępny jest na stronie: http://festival.360stopni.org/category/repertuar/krakow/.

Bieżące informacje śledzić można również na profilu facebookowym 360stopni: http://www.facebook.com/360stopni.

Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.

Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Patronat nad tegorocznym wydarzeniem objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Polski Komitet Olimpijski, CANAL+ Sport, Off.sport.pl, Antyradio, Aktywni.pl, Climb.pl, Divinglog.pl, Globtroter.pl, Magazyn Górski, Planeta Gór, Portalgorski.pl, Sailbook.pl, Scigacz.pl, Tawerna Skipperów.

Partnerem festiwalu jest Tatrzański Park Narodowy.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956