TYP: a1

Pierwszy karbonowy jacht z serii Sunreef 74 - Diana

czwartek, 10 listopada 2016
Informacja prasowa

Mając za sobą już pięć wodowań spektakularnych katamaranów żaglowych z serii Sunreef 74, Sunreef Yachts z dumą przedstawia najbardziej technologicznie zaawansowaną jednostkę z tego modelu. Jacht o nazwie Diana został wybudowany z elementów włókna węglowego i wyposażony w najnowocześniejszy takielunek. Ten majestatyczny wielokadłubowiec oferuje niezrównany komfort życia na pokładzie, nie tracąc przy tym nic z dzielności morskiej i osiągów.

Sunreef 74 Diana

Od samego początku projekt budowy zakładał szczególne wymogi konstrukcyjne i wyjątkowo złożoną specyfikację. Użycie włókna węglowego pozwoliło nie tylko skompensować wagę bogatego wyposażenia jednostki (m.in. dwa pontony i jacuzzi), ale i zwiększyło jego dzielność morską oraz osiągi. Jacht posiada karbonowy pokład, flybridge, grodzie oraz nadbudowę. Stocznia ma obszerne doświadczenie w pracy z tym materiałem – produkuje swoje własne karbonowe maszty, a w 2013 roku zwodowała 80-stopowy katamaran żaglowy z włókna węglowego – Sunreef 80 Carbon Line Levante.

Sunreef 74 Diana

Jedną z cech wyróżniających jacht jest symbol Artemidy widniejący na żaglach, który przedstawia grecką boginię łowów, co świetnie odzwierciedla charakter jednostki. Wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt Diana, to typ łodzi dla ambitnych i żądnych przygody.

Jacht przystosowano do żeglugi po wodach całego świata. Na jednostce przewidziano węglowy maszt i bom ze zwijaczem. Z głównej sterówki można automatycznie regulować ustawienie żagli za pomocą dotykowych ekranów, a system czujników obciążeń pozwoli uniknąć przeciążania kabestanów i takielunku.

Sunreef 74 Diana

Całość ma zapewnić bezpieczną oraz łatwą obsługę ożaglowania. Powiększona genua ma za zadanie zwiększyć osiągi przy kursie pod wiatr, spinaker ze zwijaczem wpłynie na skuteczność manewrów z wiatrem, a Code 0 ułatwi żeglugę prostopadle do wiatru. Z głównej sterówki, żagle może łatwo obsługiwać nawet jedna osoba.

Sunreef 74 Diana

SPECYFIKACJA TECHNICZNA JEDNOSTKI SUNREEF 74 DIANA:

 

Konstrukcja:

kompozyty/włókno węglowe

 

Długość:

24.4 m

 

Szerokość:

10.30 m

 

Zanurzenie min.:

1.90 m

 

Wysokość jachtu:

35.5 m

 

Grot:

170 m²

 

Code 0:

240 m²

 

Solent:

70 m²

 

Genua:

150 m²

 

Spinnaker:

400 m²

 

Kliwr sztormowy:

13 m²

 

Silniki:

2 x 240 HP

 

Zbiorniki paliwa:

2 x 3000 l

 

Zbiorniki wody:

2 x 800 l

 

Architektura okrętowa:

Sunreef Yachts

 

Design:

Sunreef Yachts

 

Konstrukcja:

Sunreef Yachts

 

Tagi: Sunreef Yachts, jacht, Diana
TYP: a3
0 0
Komentarze
Adriano: "Z głównej sterówki można automatycznie regulować ustawienie żagli za pomocą dotykowych ekranów, a system czujników obciążeń pozwoli uniknąć przeciążania kabestanów i takielunku."

... czy to jest jeszcze żeglarstwo?
niedziela, 13 listopada 2016, 10:35 Skomentuj
0 0
Krzysztof Rubik: Przydały by się dodatkowe zdjęcia np. z koi?
wtorek, 15 listopada 2016, 22:39 Skomentuj
0 0
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940