TYP: a1

Nowe połączenia lotnicze z Warszawy

czwartek, 31 marca 2016
Redakcja/MF
Warszawskie Lotnisko Chopina w sezonie letnim uruchamia rekordową liczbę połączeń. Bezpośrednie połączenia będą dostępne na co najmniej 108 trasach do 45 krajów na trzech kontynentach.

lotnisko, loty, połączenia
Fot. Lotnisko Chopina w Warszawie


Najwięcej nowych połączeń uruchomi LOT i Wizzair. LOT – siedem, w tym od końca marca do litewskiej Połągi (6 razy w tygodniu), rumuńskiej Kluż-Napoki (4), Nicei (4). Z końcem kwietnia w siatce połączeń pojawią się także Split (3) i Zadar (1).

Nowe destynacje Wizzair od końca marca to Katania (1xtygodniowo), Alicante (1), od 13 maja ruszą połączenia do szkockiego Aberdeen (2xtygodniowo), włoskiego Bari (2), Bristolu (2) i Reykjaviku (2), od 15 maja - do Porto (2), od 20 maja - do Neapolu (2), zaś od 18 czerwca do włoskiego Alghero (1), Burgas w Bułgarii (3) i greckiego Korfu (1). Częściej bo 2 razy w tygodniu zamiast raz będą samoloty Wizzair latać do Katanii.

Nowe połączenia do Barcelony otwierają także linie Norwegian Air Shuttle (3 razy w tygodniu). Latem w Warszawie pojawią się także samoloty dwóch zupełnie nowych przewoźników. Grecka linia Ellinair uruchamia loty do: Heraklionu - od 2 czerwca (1xtygodniowo), a od 7 czerwca - do Salonik (1). 18 czerwca pierwszy lot wykona Air Canada Rouge na trasie Toronto-Warszawa.
Tagi: lotnisko, połączenia, loty
TYP: a3
0 0
Komentarze