TYP: a1

Niepodręcznik oceaniczny - jaja ryb

czwartek, 28 maja 2020
Redakcja/MF

Ależ się cieszymy! Zaczęliśmy współpracę z Instytutem Oceanologii PAN w Sopocie. Możecie teraz liczyć na ciekawe artykuły popularnonaukowe na temat środowiska oceanicznego, jakie będą się ukazywać w "Morzu". A na łamach Tawerny będziemy publikować filmowy "niepodręcznik oceaniczny", jaki Instytut tworzy wraz z Akwarium Gdyńskim. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają. Na pierwszy rzut wybraliśmy fascynujący temat, czyli czego nie wiecie o jajach ryb.

 

Tagi: Instytut Oceanologii PAN, ryby
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872