TYP: a1

Niepodręcznik oceaniczny - jaja ryb

czwartek, 28 maja 2020
Redakcja/MF

Ależ się cieszymy! Zaczęliśmy współpracę z Instytutem Oceanologii PAN w Sopocie. Możecie teraz liczyć na ciekawe artykuły popularnonaukowe na temat środowiska oceanicznego, jakie będą się ukazywać w "Morzu". A na łamach Tawerny będziemy publikować filmowy "niepodręcznik oceaniczny", jaki Instytut tworzy wraz z Akwarium Gdyńskim. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają. Na pierwszy rzut wybraliśmy fascynujący temat, czyli czego nie wiecie o jajach ryb.

 

Tagi: Instytut Oceanologii PAN, ryby
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871