TYP: a1

Lecimy do miasta światła - Alicante

środa, 30 grudnia 2015
Artykuł sponsorowany
Lotnisko w Alicante, a dokładnie Port Lotniczy Alicante – Elche, jest lotniskiem oddalonym o 9 km na południowy zachód od miasta Alicante. Jest to główny port lotniczy w regionie Costa Blanca, a jednocześnie jeden z największych w całej Hiszpanii. W zależności od pory dnia, dojazd do centrum Alicante zajmuje około 20 minut.Lotnisko to jest bardzo dobrze skomunikowane z większymi miastami w krajach takich jak m.in: Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Szwajcaria, Francja, Szwecja, Norwegia.


Kupując apartament czy willę na wybrzeżu Costa Blanca, nie będą mieli Państwo problemu z zakupem tanich biletów, dzięki dobrym połączeniom linii lotniczych Ryanair z około 50 miastami w Europie.

 

Dojazd z lotniska


Biorąc pod uwagę to, iż z lotniska nie ma możliwości dostania się do centrum miasta metrem ani kolejką, nie należy się tym przejmować, ponieważ lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z autobusami, które kursują między lotniskiem a popularnymi miejscowościami dookoła Alicante.


Autobus odjeżdża sprzed lotniska z przystanku nr 30. Znajduje się on naprzeciwko wyjścia z hali przylotów. Autobusy kursują w godz. 6.30-23.10 co 40 minut. Sama podróż do centrum miasta zajmuje około 20 minut, a jej koszt to 4,09 euro w jedną stronę.


Na lotnisku można również wypożyczyć samochód w dobrej cenie lub skorzystać z postoju taksówek, który znajduje się niedaleko hali lotniska - przekonuje pani Marta Costa z biura nieruchomości Costa Invest.


Z portu lotniczego Alicante - Elche w kierunku południowym


Chcąc dostać się na południe od lotniska, do popularnych miejscowości takich jak: Santa Pola, La Marina, Guardamar del Segura, La Mata, Torrevieja, Orihuela Costa (Punta Prima, Playa Flamenca, La Zenia, Cabo Roig, Campoamor) Torre de la Horadada czy San Pedro wyjeżdżając z lotniska, dojeżdżamy do pierwszego ronda i kierujemy się na Santa Pola, wjeżdżając na drogę krajową N-332.


Jeżeli potrzebujemy dojechać do miejscowości takich jak Murcia czy La Manga dobrym rozwiązaniem jest udać się na autostradę AP-7.


Z portu lotniczego Alicante - Elche w kierunku północ


Chcąc dostać się do miejscowości leżących na północ od lotniska (centrum Alicante, Playa San Juan w Alicante, El Campello, Villajoyosa, Benidorm, Altea, Calpe, Javea, Denia) wyjeżdżając  z lotniska jedziemy w kierunku Alicante. Jedziemy cały czas prosto drogą krajową N-332 i po drodze mijamy najpopularniejsze miejscowości wymienione powyżej.


Chcąc pojechać do Walencji najprościej jest wyjeżdżając z lotniska wjechać prosto na autostradę AP-7.

 

Poszukaj swojej własnej nieruchomości na wybrzeżu Costa Blanca


Jeżeli przylatują Państwo do Alicante w poszukiwaniu wymarzonej nieruchomości, mogą Państwo skorzystać z pomocy biura Costa Invest, które zorganizuje dla Państwa nieodpłatny transfer z lotniska. Przyjeżdżając do Hiszpanii w celu znalezienia odpowiedniej nieruchomości, firma także pomoże Państwu w zakwaterowaniu na czas pobytu oraz przedstawi oferty spełniające wszystkie Państwa oczekiwania.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 September

Urodził się Czesław Gogołkiewicz, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, kierownik biura projektowego stoczni im. Teligi, projektant "Spaniela", "Nike", "Raczyński II". Zginął na morzu.
niedziela, 18 września 1938