TYP: a1

Czy odważysz się skoczyć ze spadochronem? Wybierz skok tandemowy i przekonaj się!

czwartek, 18 czerwca 2015
Artykuł sponsorowany
Oderwij się na chwilę od ziemi i poczuj zawrotną prędkość wiatru na swojej skórze. To możliwe bez żadnego szczególnego przygotowania – wystarczy, że zdecydujesz się na skoki tandemowe, które są dostępne dla każdego śmiałka. Czy się odważysz?

Skoki spadochronowe

Skoki tandemowe są obecnie coraz popularniejszą rozrywką – nie tylko przez fakt, że nie wymagają one praktycznie żadnych wcześniejszych treningów, szkoleń czy badań lekarskich, ale również przez to, że wcale nie są takie drogie. Dlatego jeżeli szukasz szalonego pomysłu na weekend, dlaczego nie skoczyć ze spadochronem!

Skoki tandemowe – na czym to polega?

Największą zaletą skoków tandemowych jest to, że swoje marzenie może zrealizować niemalże każdy. Skoki te, jak można już wywnioskować po ich nazwie, odbywają się w dwójkę. Skaczą tandem pilot, czyli najczęściej instruktor spadochroniarstwa mający na swoim koncie setki czy nawet tysiące skoków, a także pasażer, którym możesz zostać i ty. Obaj uczestniczy skoku są spięci uprzężą, która gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Stosuje się specjalne spadochrony tandemowe i automaty, dlatego nie trzeba obawiać się, że coś pójdzie niezgodnie z planem.

Skoki spadochronowe w tandemie odbywają się z lecącego samolotu z wysokości 3000 lub 4000 metrów. Wysokość wyskoku jest kluczowa, ponieważ to od niej zależy czas swobodnego spadania – to wtedy adrenalina jest na najwyższym poziomie, ponieważ spada się z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę. Dla 3000 metrów czas ten trwa około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów około 60 sekund – gdy liczą się jeszcze więcej emocji, warto wybrać wyższy skok.

Po osiągnięciu właściwego pułapu otwiera się czasza spadochronu i uczestnicy skoku opadają wolno aż do lądowania na trawiastym podłożu. Można wtedy podziwiać okoliczne widoki z niecodziennej perspektywy.

Całe wydarzenie może być też zapisane – fotografie i filmy wykonuje wtedy dodatkowy skoczek, na którego kasku znajduje się kamera. Dzięki temu materiały są naprawdę efektowne i są jedyną w swoim rodzaju pamiątką.

Skok tandemowy również na prezent!

Jeżeli poszukujesz wyjątkowego pomysłu na prezent dla bliskiej osoby, możesz również zdecydować się na skok spadochronowy jako voucher upominkowy – osoba obdarowana może wtedy samodzielnie wybrać termin skoku. To niecodzienna propozycja na takie wydarzenia jak urodziny, Dzień Ojca, wieczór kawalerski lub panieński czy nawet na ślub.

Gdzie można skoczyć?

Dzisiaj skoki tandemowe organizowane są na terenie całej Polski przez szkoły spadochronowe. Bez problemu można wykonać rezerwację online i potem po prostu przyjechać określonego dnia na lotnisko, aby przetestować swoją odwagę. Ceny skoków tandemowych wynoszą od około 550 złotych za 3000 metrów do 700 złotych za 4000 metrów. Za wideorejestrację trzeba zapłacić około 250 złotych, dlatego najbogatszy pakiet na pierwszy raz to mniej więcej 950 złotych. Warto też polować na promocje i rabaty, by zapłacić jeszcze mniej.

Na skoki spadochronowe w tandemie zaprasza wszystkich zainteresowanych Szkoła Spadochronowa „Skydive” z Kruszyna pod Włocławkiem. Organizuje ona skoki w tandemie w Kruszynie, a także w Przasnyszu, Gliwicach i Pruszczu Gdańskim.
TYP: a3
0 0
Komentarze