TYP: a1

Bruce Willis sprzedaje posiadłość na rajskiej wyspie

wtorek, 9 kwietnia 2019
Z mediów

Macie zbędne miliony i marzycie o samotności na wyspie? Trafia się okazja - Bruce Willis postanowił sprzedać swoją posiadłość na wyspie Parrot Cay w Turks i Caicos. Cena co prawda zwala z nóg, za to macie gwarantowaną wolność od paparazzi...

[t][/t] [s]Fot. Sotheby's International Realty[/s]

 

Posiadłość The Residence została wyceniona na 33 mln dolarów czyli jakieś 126 mln złotych. I jeśli uda się ją sprzedać, będzie to absolutny rekord na terytorium Turks i Caicos. Do tej pory najdroższa rezydencja tam została sprzedana w 2016 roku za 27,7 mln dolarów

 

Turks i Caicos to małe terytorium zależne Wielkiej Brytanii na Oceanie Atlantyckim, na północ od Haiti. I jest to tak zwany raj podatkowy, co zapewne nie ma znaczenia dla wszystkich bogaczy, którzy tutaj mają swoje rezydencje. A jest ich sporo, wliczając w to gwiazdy Hollywood. W okolicy domy mają m.in. projektantka Donna Karan czy modelka Christie Brinkley. Nawet jeśli sławni i bogaci nie mają tu swoich domów, to chętnie przyjeżdżają na wakacje – bywają tu Barbra Streisand, Julia Roberts, Tom Cruise...Ben Affleck i Jennifer Garner na Parrot Cay wzięli ślub. Wszystko dzięki temu, że strefa wyspy jest silnie strzeżona, więc nie ma możliwości, żeby pojawił się tu ciekawski dziennikarz albo turysta.

 

Bruce Willis kupił teren na wyspie w 2000 roku. Cztery lata trwała budowa ogromnego kompleksu mieszkalnego. Aktor w posiadłości wziął ślub z drugą żoną Emmą Heming w 2009 roku a w marcu tego roku odnowili tam przysięgę ślubną w 10. rocznicę.

 

Posiadłość ma powierzchnię około 30 tys. metrów kwadratowych. W kompleksie jest 11 sypialni, 18 łazienek, cztery baseny, pawilon do jogi i boisko do siatkówki. Główny dom ma 5 sypialni, dużą kuchnię, jadalnię, salon z widokiem na taras i basen, salę telewizyjną i taras do opalania na dachu. Spokojnie można na wyspie przyjmować gości – do ich dyspozycji są w posiadłości dwie wille. W tutejszym ogrodzie rosną palmy kokosowe i bananowce, do posiadłości należy niemal 100 metrów kwadratowych prywatnej plaży a dzieci ucieszą się z dużego placu zabaw, którego atrakcją jest statek piracki.

 

Tagi: Bruce Willis, Parrot Cay
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883