TYP: a1

Stavanger - Goteborg

Stavanger - Goteborg
Data 2022-08-06 - 2022-08-13
Jacht s/y Jagiellonia
Rodzaj rejsuStażowy
Trasa

Stavanger - Kristiansand - Goteborg

Odwiedzane krajeNorwegia, Szwecja
Kapitan / skipperStanisław Siedlecki
Liczba uczestników9
Wolne koje6
Cena900

W okolicach Stavanger znajduje się słynny, wyglądający jak taras widokowy klif z widokiem na fiordy - Preikestolen. Po przeciwnej stronie fiordu jest góra Kjerag z bardzo charakterystyczną skałą "wiszącą" w szczelinie nad przepaścią.
Samo centrum miasta Kristiansand, czyli Kvadraturen, z charakterystycznym układem uliczek i białą zabudową zachęca do sesji fotograficznych. Poza tym liczne muzea, twierdza Christiansholm, neogotycka katedra Kristiansand Domkirke oraz coś wyjątkowego i nietypowego: mnóstwo murali i graffiti na ścianach.
Rejs zakończy się w Goteborgu, drugim co do wielości szwedzkim mieście. Jak na dużą metropolię przystało nie brakuje tu atrakcji: zabytkowa starówka, nowoczesna architektura i ciekawe muzea (m.in. Muzeum Historii Naturalnej, czy Muzeum Kultury Światowej) oraz tzw. Rybny Kościół, czyli targ rybny w budynku inspirowanym gotyckimi katedrami.
Okolice Goteborga i cieśnina Skagerrak są skupiskiem szkierów, czyli małych, płaskich wysepek. To bardzo ciekawy i malowniczy rodzaj wybrzeża, zupełnie inny od tego, do którego "polski" Bałtyk nas przyzwyczaił.

Kojowe: 900zł
dodatkowe koszty: zrzutka na paliwo, opłaty portowe, jedzenie itp.; dojazd we własnym zakresie

Kapitan: Stanisław Siedlecki tel. 608-376-820

Zapisy: http://kyc.org.pl/rejsy-morskie
Kontakt: jagiellonia@kyc.org.pl


TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Telefon608-376-820
Emailjagiellonia@kyc.org.pl
Strona www http://kyc.org.pl/rejsy-morskie
Użytkownik
TYP: a2