TYP: a1

Spitsbergen-Tromso

Spitsbergen-Tromso
Data 2019-08-10 - 2019-08-23
Jacht s/y BERG
Rodzaj rejsuStażowy
Trasa

Longyearbyen-Piramiden-Barentsburg-Horsund-Wyspa Niedźwiedzia-Tromso

 

Kapitan / skipperArtur Bergier
Liczba uczestników7
Wolne koje6
Cena3080

Jest to jeden z zimniejszych i bardziej wymagających rejsów. Na pełnym morzu spędzimy około  tygodnia w mniej przyjaznych warunkach.

 

Rozpoczynamy z Longyearbyen i do pokonania mamy 600 Mm. Zanim jednak opuścimy na dobre Spitsbergen zaplanowaliśmy  podpłynięcie pod lodowiec i odwiedzenie przynajmniej jednej z rosyjskich osad… a właściwie miasteczek – co jest rzadkością na Spitsbergenie. Zarówno w Barentsburgu jak i w Pyramiden czuć jeszcze „widmo komunizmu”… choć Pyramiden „przebija” wszystko… niesamowicie jest chodzić z bronią na ramieniu po chodniku gdzieś na końcu świata pomiędzy zupełnie opuszczonymi domami, halą sportową, basenem, kinem i pomnikiem Lenina na dokładkę. Stara kopalnia, fabryka wszytko jakby opuszczone wczoraj…

Następnym planowanym „portem” na trasie jest Horsund. Będzie można odwiedzić Polską Bazę Polarną. Potem na 3-4 doby zostanie nam towarzystwo morza, aż wypatrzymy na horyzonice Wyspę Niedźwiedzią. Jeśli pogoda będzie łaskawa będzie można zejść na ląd… niestety nie można tu liczyć na ciepły prysznic, ani nawet na zimne piwko… wyspa właściwie jest pusta. I znów czeka nas kolejne 200 Mm bez oglądania lądu. Rejs kończymy w Tromso, o które jakoś niespecjalnie wryło mi się w pamięć czymś szczególnym… a! można wybrac się na basen z termami :)


TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Osoba kontaktowaAnia
Telefon506294883
Emailsyberg@syberg.pl
Strona wwwwww.syberg.pl
Użytkownik
TYP: a2