TYP: a1

Rejs stażowy Szczecin - Amsterdam

Rejs stażowy Szczecin - Amsterdam
Data 2019-04-18 - 2019-04-27
Jacht S/Y Victoria One - Hanse 455 (2018)
Rodzaj rejsuStażowy
Trasa

Szczecin -> Kiel -> Cuxhaven -> Wyspy Fryzyjskie -> Den Helder -> Amsterdam 

Odwiedzane krajeNiemcy, Holandia
Kapitan / skipperPiotr
Liczba uczestników6
Wolne koje3
Cena990 zł

Rejs rozpoczniemy w Szczecinie, a zakończymy w Amsterdamie. Po drodze będziemy mieli okazję przepłynąć kanał Szczeciński, kanał Kiloński oraz zacumować do różnych portów Niemiec i Holandii. Kanał Kiloński (Nord-Estsee-Kanal) liczy sobie 98 km długości i 102 metry szerokości, łączy Bałtyk z Morzem Północnym i stanowi jeden z ważniejszych szlaków handlowych w Europie. Kanału bronią dwie śluzy – w Holtenau i Brunsbűttel. Na szlaku nie rzadko spotkać można wielkie promy pasażerskie i statki handlowe. Wypływając z ostatniej śluzy Kanału Kilońskiego wpłyniemy na wody pływowe morza Północnego, które wymagają bardzo dobrego przygotowania nawigacyjnego. W drodze do Amsterdamu planujemy odwiedzić Cuxhaven, jeden z portów Wysp Fryzyjskich oraz Den Helder.

 

Trasa i miejsca postojów uzależnione są od warunków pogodowych, jak również od chęci i kondycji załogi.

 

Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego. Wystarczy tylko chęć przeżycia przygody i gotowość do wzięcia udziały w życiu jachtowym.

 

Rejs organizowany jest na nowych i komfortowych jachtach Hanse 455 (rok produkcji 2018) z 4 kabinami, 2 łazienkami, przestronną mesą, bogato wyposażonym kambuzem oraz dużym kokpitem. Nowoczesny design jachtu pozwala na przyjemną żeglugę zarówno w surowych warunkach morza północnego, jak i przyjemnym klimacie śródziemnomorskim. Dodatkowo jachty wyposażone są w najnowszą nawigację, dwa koła sterowe, dwa chart plottery (przy każdy kole sterowym), AIS, rolowanego foka i grota oraz ster strumieniowy.

 

W trakcie rejsu będzie możliwość wypływania stażu morskiego między 100 a 120 godzin (około 450 mil) na wodach pływowych wymaganych przy ubieganiu się na wyższe stopnie żeglarskie. Dla wszystkich chętnych osób możliwość spróbowania swoich sił w planowaniu trasy na wodach pływowych – obliczanie wielkości pływów, kierunku i siły prądów pływowych, wejścia i wyjścia z portów (z wykorzystaniem nawigacji elektronicznej, tradycyjnych map, almanachów). Wszystko oczywiście pod czujnym okiem kapitana.

 

Po rejsie każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

 

Cena zawiera:

  • miejsce na jachcie
  • opieka profesjonalnego skippera
  • szkolenie żeglarskie
  • ubezpieczenie NNW

 

Cena nie zawiera:

  • kasy jachtowej ok. 130 euro/osobę (wyżywienie, opłaty portowe administracyjne, paliwo, opłata za Kanał Kiloński – zbierana na początku rejsu, rozliczana przez załogę),
  • transit log 20 EUR/osobę (przygotowanie jachtu, pościel, gaz, sprzątanie końcowe), -
  • kosztów transportu do Szczecina/ z Amsterdamu

 

Transport

samolot - możliwość lotów bezpośrednich do Amsterdamu z Warszawy Okęcie, Krakowa, Gdańska lub opcji przesiadkowej (w rozsądnym czasie i cenie) z innych miast. Wygodne i tanie połączenia do Eindhoven (Wrocław, Poznań, Modlin, Katowice), następnie dojazd do Amsterdamu pociągiem bądź autobusem

autobus – wiele połączeń do Amsterdamu z różnych miast Polski (najlepiej sprawdzić na stronie https://www.e-podroznik.pl)

 

Z chęcią pomożemy w odnalezieniu dogodnego połączenia

 

Informacje i rezerwacja pod tel. 508 686 933, lub piotr@charter4fun.com

 

Z żeglarskim pozdrowieniem załoga Charter4fun


TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Telefon508686933
Emailrejsy@charter4fun.com
Strona wwwwww.charter4fun.com
Użytkownik
TYP: a2