TYP: a1

Rejs stażowy Lizbona - Malaga

Rejs stażowy Lizbona - Malaga
Data 2019-05-16 - 2019-05-22
Jacht S/Y Victoria One - Hanse 455 (2018)
Rodzaj rejsuStażowy
Trasa

Lizbona -> Portimao -> Kadyks -> Gibraltar -> Malaga

Odwiedzane krajePortugalia, Hiszpania
Kapitan / skipperPiotr
Liczba uczestników6
Wolne koje2
Cena890 zł

Rejs wzdłuż wybrzeża portugalskiego i hiszpańskiego rozpoczniemy w niezwykle malowniczej Lizbonie, stolicy Portugalii. Płynąc wodami Atlantyku dotrzemy na południową stronę Półwyspu Iberyjskiego – Malagi.

Popłyniemy wzdłuż zachodniego wybrzeża Portugalii, gdzie skaliste klify przeplatają się z piaszczystymi plażami. Po drodze zacumujemy do Portimao, gdzie można skosztować świeżych dań z owoców morza. Odwiedzimy także najstarsze miasto zachodniej Europy Kadyks, promujące się hasłem „Ciudad que sonrie” czyli „Miasto, które się uśmiecha”. Na pożegnanie z Atlantykiem przepłyniemy przez Cieśninę Gibraltarską, oddzielająca Europę od Afryki. Zacumujemy pod słynną Skałą Gibraltarską i odwiedzimy jedyny w Europie żyjący na wolności gatunek małp – Magoty. Rejs zakończymy w hiszpańskiej Andaluzji, położonej na wybrzeżu Costa del Sol, malowniczej Maladze.

 

Rejs organizowany jest na nowych i komfortowych jachtach Hanse 455 (rok produkcji 2018) z 4 kabinami, 2 łazienkami, przestronną mesą, bogato wyposażonym kambuzem oraz dużym kokpitem. Nowoczesny design jachtu pozwala na przyjemną żeglugę zarówno w surowych warunkach morza północnego, jak i przyjemnym klimacie śródziemnomorskim. Dodatkowo jachty wyposażone są w najnowszą nawigację, dwa koła sterowe, dwa chart plottery (przy każdy kole sterowym), AIS, rolowanego foka i grota oraz ster strumieniowy.

 

Nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego. Wystarczy tylko chęć przeżycia przygody i gotowość do wzięcia udziały w życiu jachtowym.

 

W trakcie rejsu będzie możliwość wypływania stażu morskiego między 100 a 120 godzin (około 400 mil) na wodach pływowych wymaganych przy ubieganiu się na wyższe stopnie żeglarskie. Dla wszystkich chętnych osób możliwość spróbowania swoich sił w planowaniu trasy na wodach pływowych – obliczanie wielkości pływów, kierunku i siły prądów pływowych, wejścia i wyjścia z portów (z wykorzystaniem nawigacji elektronicznej, tradycyjnych map, almanachów). Wszystko oczywiście pod czujnym okiem kapitana.

 

Po rejsie każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

 

Cena zawiera:

  • miejsce na jachcie

  • opieka profesjonalnego skippera

  • szkolenie żeglarskie

  • ubezpieczenie NNW

 

Cena nie zawiera:

  • kasy jachtowej ok. 130 euro/osobę (wyżywienie, opłaty portowe administracyjne, paliwo – zbierana na początku rejsu, rozliczana przez załogę)
  • transit log 20 EUR/osobę (przygotowanie jachtu, pościel, gaz, sprzątanie końcowe)
  • kosztów transportu


 

Transport

do Lizbony - możliwość lotów bezpośrednich z Warszawy Okęcie, Modlina, Krakowa, Wrocławia

z Malagi – loty bezpośrednie do Krakowa, Warszawy Okęcie

 

Z chęcią pomożemy w odnalezieniu dogodnego połączenia.

 

Informacje i rezerwacja pod tel. 508 686 933, lub piotr@charter4fun.com

 

Z żeglarskim pozdrowieniem załoga Charter4fun


TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Telefon+48 508 686 933
Emailrejsy@charter4fun.com
Strona wwwwww.charter4fun.com
Użytkownik
TYP: a2