TYP: a1

Rejs stażowo-turystyczny Majorka - Rogoznica

Rejs stażowo-turystyczny Majorka - Rogoznica
Data 2019-05-30 - 2019-06-18
Jacht S/Y Victoria One - Hanse 455 (2018)
Rodzaj rejsuStażowy
Trasa

Palma de Majorka (Majorka) -> Mahón (Minorka) -> Cagliari (Sardynia) -> Palermo (Sycylia) -> Wyspy Liparyjskie -> Mesyna -> Crotone -> Durres -> Dubrownik -> Split -> Sibenik

Odwiedzane krajeHiszpania, Włochy, Albania, Chorwacja
Kapitan / skipperPiotr
Liczba uczestników6
Wolne koje0
Cena1690 zł

Rejs o charakterze typowo wakacyjnym – słońce, coraz dłuższy dzień i temperatury powyżej 20˚C sprawią, że podczas tych dwóch tygodni będzie można wypocząć. W trakcie rejsu zacumujemy do małych, ale bardzo urokliwych portów włoskich czy chorwackich oraz będziemy mieli okazję zażyć morskiej kąpieli w trakcie stania na kotwicy.

Rejs rozpoczniemy w Palma de Mallorca – stolicy wyspy, która jednocześnie jest najchętniej odwiedzanym miastem na Balearach. Miejsce to słynie z pięknych zabytków (połączenie kultury gotyckiej i współczesnej), bogatego życia kulturalnego i nocnego oraz niesamowitej atmosfery.

Po drodze zahaczymy o Minorkę, gdzie wpłyniemy pięknym fiordem do Mahón. Następnie popłyniemy na słoneczną Sardynię, gdzie zatrzymamy się w malowniczym porcie Cagliari. Dla wielbicieli dłuższych przelotów czeka na nas przeskok do wielowiekowego Palermo, niegdysiejszego centrum kulturowym Królestwa Sycylii. Następnie udamy się na wyspy Liparyjskie. Po drodze zobaczymy czynny wulkan na wyspie Vulcano. Z wysp Liparyjski przez sławną Mesynę popłyniemy do Durres w Albanii. Przed zakończeniem rejsu w Rogoznicy zwiedzimy po drodze „Perłę Adriatyku” - Dubrovnik, słynący z zabytków, architektury (np. kamienne Stare Miasto), lokalnej kuchni i ostatnio „Gry o Tron”.

 

Rejs organizowany jest na nowych i komfortowych jachtach Hanse 455 (rok produkcji 2018) z 4 kabinami, 2 łazienkami, przestronną mesą, bogato wyposażonym kambuzem oraz dużym kokpitem. Nowoczesny design jachtu pozwala na przyjemną żeglugę zarówno w surowych warunkach morza północnego, jak i przyjemnym klimacie śródziemnomorskim. Dodatkowo jachty wyposażone są w najnowszą nawigację, dwa koła sterowe, dwa chart plottery (przy każdy kole sterowym), AIS, rolowanego foka i grota oraz ster strumieniowy.

 

W trakcie rejsu będzie możliwość wypływania stażu morskiego między 260 - 300 godzin wymaganych przy ubieganiu się na wyższe stopnie żeglarskie. Dla wszystkich chętnych osób możliwość spróbowania swoich sił w planowaniu trasy – wyznaczanie kursów, planowanie wejścia i wyjścia z portów z wykorzystaniem nawigacji elektronicznej oraz tradycyjnych map. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem kapitana.

 

Po rejsie każdy uczestnik otrzyma opinię z rejsu oraz wpis do książeczki żeglarskiej.

 

Cena zawiera:

  • miejsce na jachcie

  • opieka profesjonalnego skippera

  • szkolenie żeglarskie

  • ubezpieczenie NNW

 

Cena nie zawiera:

  • kasy jachtowej ok. 250 euro/osobę (wyżywienie, opłaty portowe administracyjne, paliwo – zbierana na początku rejsu, rozliczana przez załogę)
  • transit log 20 EUR/osobę (przygotowanie jachtu, pościel, gaz, sprzątanie końcowe)
  • kosztów transportu

 

Transport

do Palmy de Mallorca – loty bezpośrednie z Krakowa, Modlina

z Rogoznicy – bezpośrednie loty z Zadaru do Warszawy, Krakowa. Wiele połączeń autokarowych jadących na trasie Rogoznica– Polska. Za dodatkową opłatą zorganizowany zostanie transport samochodowy do Polski

 

Z chęcią pomożemy w odnalezieniu dogodnego połączenia.

 

Informacje i rezerwacja pod tel. +48 508 686 933, lub rejsy@charter4fun.com

 

Z żeglarskim pozdrowieniem załoga Charter4fun


TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Telefon508 686 933
Emailrejsy@charter4fun.com
Strona wwwwww.charter4fun.com
Użytkownik
TYP: a2