TYP: a1

Rejs Ekwador – Galapagos – W. Wielkanocna

Rejs Ekwador – Galapagos – W. Wielkanocna
Data 2019-06-05 - 2019-07-08
Jacht Crystal
Rodzaj rejsuTurystyczny
Trasa

Salinas – Galapagos – Wyspa Wielaknocna (2700 Mm)

Odwiedzane krajeEkwador, Chile
Kapitan / skipperMichał Palczyński
Liczba uczestników8
Wolne koje6
Cenanapisz o nas

No to prawdziwą oceaniczną żeglugę czas zacząć! Po paru miesiącach żeglowania raczej wzdłuż brzegu tu wreszcie zanurzamy się w bezkresie Pacyfiku. Zanim jednak na dobre opuścimy Amerykę Południową zawiniemy jeszcze na słynne Galapagos. Rejs na Galapagos jest początkiem oceanicznego rejsu przez Pacyfik na Wyspę Wielkanocną i nie jest celem samym w sobie. Dlatego zabawimy tam maksymalnie jeden tydzień na jednej z wysp. Archipelag leży na równiku, jednak klimat moderuje tu zimny prąd Peruwiański tworząc unikalne warunki do życia roślin i zwierząt. Galapagos licznie zamieszkane są przez żółwie słoniowe, fregaty, legwany, lwy morskie i uchatki galapagoskie. Wiele z
nich jest endemicznych. Występuje tu jedyny gatunek pingwina na półkuli północnej  Tak jak pisałem wcześniej na wyspach zabawimy do tygodnia i zobaczymy co się da w tym czasie.

Potem podnosimy kotwicę i jedziemy na południe. Prawie 2000 mil oceanicznej żeglugi po otwartym Pacyfiku na tajemniczą Wyspę Wielkanocną. Będzie to raczej szybki przelot, który powinien nam zająć minimalnie ponad 2 tygodnie. Na podziwianie posągów Moai będziemy mieli około tygodnia. To wystarczający czas, żeby wszystko zobaczyć i odwiedzić większość kotwicowisk. Byłem tu jachtem w 2014 roku i kotwiczenie z widokiem na rząd kilkunastometrowych posągów jest jedyny w swoim rodzaju. Zaletą Wyspy Wielkanocnej jest również to, że jest położona daleko od wszystkiego. Dlatego nie ma tu dzikich tłumów. Otaczająca woda słynie z ogromniej przejrzystości aż do 30 metrów. Na Wyspie są szkoły nurkowe, w których można sobie nurka wykupić.


TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Telefon601274705
Emailinfo@skiff.pl
Strona wwwhttps://skiff.pl/rejsy/rejs-ekwador-galapagos-w-wielkanocna/
Użytkownik
TYP: a2