TYP: a1

MALAGA (Benalmadena) - GIBRALTAR - CEUTA - MELILLA - MALAGA

MALAGA (Benalmadena) - GIBRALTAR - CEUTA - MELILLA - MALAGA
Data 2019-03-26 - 2019-04-06
Jacht VAIANA
Rodzaj rejsuTurystyczny
Trasa

oniżej plan rejsu, który może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych lub decyzji kapitana. Miejcie jednak świadomość, że na morzu karty rozdają Neptun i Posejdon. 

 

Malaga (Benalmadena) - Gibraltar - 50 Mm

Gibraltar - Ceuta - 20 Mm

Ceuta - Melilla - 125 Mm

Melilla - Malaga (Benalmadena) - 115 Mm

(Melilla - Almeria - 100 Mm - Trasa alternatywna)

(Almeria - Malaga - 100 Mm - Trasa alternatywna)

RAZEM - 310 Mm (395 Mm)

Odwiedzane krajeHiszpania, dla chętnych Maroko
Kapitan / skipperNavigareCharter
Liczba uczestników10
Wolne koje8
Cena1500 PLN, koja w mesie 1300 PLN

PŁYNIEMY ODWIEDZIĆ HISZPAŃSKIE ENKLAWY W AFRYCE, REJS POŁĄCZONY Z WYCIECZKAMI DO MAROKA

(uczestnik rejsu musi posiadać paszport ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy)

 

Ten rejs nastawiamy na zwiedzanie Maroko. Chcemy poświęcić więcej czasu niż zwykle na wycieczki, eksplorację tamtejszych miasteczek. Jacht dla bezpieczeństwa będziemy cumować w hiszpańskich enklawach na afrykańskim kontynencie - są to Ceuta i Melilla.

Rejs rozpoczniemy w marinie Benalmadena na zachód od Malagi. Na początek popłyniemy w kierunku cieśniny Gibraltarskiej, cumy rzucimy w marinie La Linea nieopodal słynnej na cały świat Gibraltar Rock. Udamy się na wycieczkę by odwiedzić mieszkające tam gibraltarskie małpki - magoty oraz zobaczyć z bliska inne gibraltarskie atrakcje (wykute w skale tunele służące do obrony podczas II Wojny Światowej czy jaskinię Św. Michała wykorzystywana jako sala koncertowa). Nie sposób tez nie zobaczyć Europa Point, jednego z najdalej na południe wysuniętych krańców europy kontynentalnej z pomnikiem ku czci generała Władysława Sikorskiego. Następnie popłyniemy w kierunku afrykańskich brzegów Morza Śródziemnego. Odwiedzimy kolejno Ceutę i Melillę, skąd udamy się na wycieczki do Maroka. Po przekroczeniu granicy i odbyciu kontroli paszportowej wsiądziemy w taksówki, które zawiozą nas dalej w głąb lądu. Do wyboru mamy kilka ciekawych miast, w zależności od chęci załogi możemy się udać do Tetuan, Szefszawan lub Tanger...trzeba przyznać, że już sama jazda taksówką przez Maroko z lokalsem za kierownicą to niezwykła atrakcja sama w sobie. 

Na koniec rejsu przed powrotem do Malagi, jeśli czas nam pozwoli popłyniemy w kierunku hiszpańskiej Almeria aby zakosztować śródziemnomorskiej kuchni. 

 

Rejs dedykowany dla osób, które chętne są połączyć zwiedzanie Maroka z żeglarstwem, 

 

Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.

 

Płyniemy jachtem Bavaria 46 S/Y VAIANA z 2014 roku mieszczącym w 4 kabinach i messie łącznie 10 osób. Ta szybka i zwinna jednostka oprócz bardzo dobrych właściwości nautycznych, zapewni nam sporo komfortu podczas naszego rejsu. 

 

Koszt kojowego: 1500 PLN, koja w mesie 1300 PLN (w cenie miejsce na jachcie, opieka kapitana, szkolenie żeglarskie dla chętnych)

Kasa jachtowa zbierana na burcie jachtu: 120 Euro/osobę (za zebrane środki kupujemy jedzenie, opłacamy porty, kupujemy paliwo). Kapitan jachtu jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej. Kasa jachtowa podlega rozliczeniu wśród załogi. 

Na jachcie nie ma pościeli, prosimy o zabranie śpiworów. 


TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Osoba kontaktowaGrzegorz Wolny
Telefon+48 603 304 506
Emailoffice@navigarecharter.pl
Strona wwwhttps://jacht-czarter.eu/rejs-malaga-melilla-ceuta-gibraltar-malaga
Użytkownik
TYP: a2