TYP: a1

12 TENERYFA - MADERA - PORTIMAO - LIZBONA 28.03 - 11.04.2020

12 TENERYFA - MADERA - PORTIMAO - LIZBONA 28.03 - 11.04.2020
Data 2020-03-28 - 2020-04-11
Jacht VAIANA
Rodzaj rejsuStażowy
Trasa

Teneryfa (San Miguel) - Funchal - 290 Mm

Funchal - Quinta do Lorde Marina - 15 Mm

Quinta do Lorde Marina - Portimao - 480 Mm

Portimao - Lizbona - 125 Mm

RAZEM - 910 Mm

Odwiedzane krajeHiszpania, Portugalia
Kapitan / skipperPiotrek Norski
Liczba uczestników10
Wolne koje5
Cena2200

TENERYFA (San Miguel) - MADERA - PORTIMAO - LIZBONA

28.03-11.04.2020 (14 dni)

VAIANKA PŁYNIE NA ŚRÓDZIEMNE :-)

Wiosenna przeprawa z Wysp Kanaryjskich na Śródziemne przed nami, zapraszamy na pokład chętnych odwiedzić atlantyckie wyspy i przeorać kawałek Oceanu. Na początek popłyniemy w kierunku wiecznie zielonej Madery, żeby zakosztować nieco innej wiosny, niż ta z którą mamy do czynienia w Polsce. Po kilku dniach żeglugi będziemy mieli chwilę czasu na zwiedzenie tej pięknej wyspy. Nieopodal portu znajdziemy lokalny targ, na którym sprzedawcy prezentują mnóstwo owoców i ryb. Macie ochotę na takie dary natury wprost ze straganu?

Niekoniecznie jednak trzeba ograniczać się do zwiedzania mariny i pilnowania jachtu, zapraszamy w głąb wyspy aby zobaczyć na własne oczy rozwijającą się tutaj wiosenną pora roślinność. Jest bajecznie zielono, nie bez przyczyny Madera jest nazywana "wiecznie zieloną Wyspą". Festiwal kolorów zapewniają jednak nie tylko drzewa i kwiaty. Gdy udamy się na wschodni kraniec wyspy, z mariny Quinta do Lorde będziemy mogli udać się na treking aby zobaczyć czerwone klify położone w tej części wyspy. 

Jeśli znajdziemy chwilę zatrzymamy się na wysepce Porto Santo, może uda się kupić od rybaka kawał dobrej ryby na nasz najdłuższy morski przelot tego rejsu. Przed nami 5-6 dni żeglowania non stop przez Ocean, może nawet dłużej jeśli wiatry nie będą nam sprzyjały. Jesteś gotowy na takie wyzwanie? Jeśli nigdy nie masz dość sterowania, podczas tego rejsu zaspokoisz swoje potrzeby w tym zakresie. 

Na koniec rejsu, zanim zacumujemy w Lizbonie proponujemy wpłynąć do Portimao aby zakosztować odrobiny relaksu po Atlantyckim etapie naszego rejsu. Koniec rejsu zaplanowaliśmy w Lizbonie lub w marinie Oeiras, położonej na przedmieściach Lizbony...zależnie od dostępności miejsc. 

Zapraszamy na pokład VAIANY!

Rejs ma charakter stażowo-szkoleniowy, na tym rejsie zyskasz ogromne doświadczenie morskie. Na koniec rejsu otrzymasz opinię honorowaną przez Polski Związek Żeglarski.


TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Osoba kontaktowaWojtek Kosiba
Telefon0048 603304506
Emailoffice@navigarecharter.pl
Strona wwwhttps://navigarecharter.pl/rejs-12-teneryfa-madera-portimao-lizbona
Użytkownik
TYP: a2