TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Marina położona w centrum Gdańska, ok. 4,5 Mm od GPK (Graniczny Punkt Kontroli) - główki portu
Dzień 2
18 Mm
(18 Mm)
Dzień 2
20 Mm
(18 Mm)
Jest to śluza komorowa w Gdańsku, w dzielnicy Wyspa Sobieszewska (na południowo-wschodnim krańcu wyspy), umożliwiająca żeglugę śródlądową między Martwą Wisłą i Przekopem Wisły. Wspólnie z portem rzecznym w Przegalinie stanowi węzeł wodny Przegalina.
Dzień 2
22 Mm
(18 Mm)
Obszerna zatoka po wschodniej stronie śluzy Gdańska Głowa obfituje w miejsca dogodnego noclegu "na dziko", z piaszczystym brzegiem. Miejsce do cumowania przy brzegu jest również przy samej śluzie, przed kierownicami śluzy, przy północnym brzegu.
Dzień 2
30 Mm
(18 Mm)
Jest on obecnie stale otwarty dla ruchu wodnego a zamykany tylko na czas przejazdu pociągu. Ponieważ jednak most, jak za dawnych czasów, otwierany i zamykany jest ręcznie, cała operacja trochę trwa i czas zamknięcia mostu może wynosić nawet półtorej godziny. Jeśli poza sezonem obsługa "zapomni" otworzyć most, licząc iż do czasu powrotu pociągu nic płynąć nie będzie - musicie ich rozczarować używając rożka mgłowego lub też udając się do kantorka obsługi mostu na prawym brzegu. Jeśli most jest zamknięty - obsługa na pewno jest w pobliżu
Dzień 3
42 Mm
(23 Mm)
Dzień 4
53 Mm
(11 Mm)
Dzień 5
57 Mm
(4 Mm)
Dzień 6
87 Mm
(31 Mm)
Dzień 7
106 Mm
(19 Mm)
Marina położona w centrum Gdańska, ok. 4,5 Mm od GPK (Graniczny Punkt Kontroli) - główki portu
TYP: a3