TYP: a1
MAPA
Dzień 2
32 Mm
(32 Mm)
Reggio di Calabria jest stolicą prowincji o tej samej nazwie oraz największym miastem Kalabrii - regionu położonego na samym końcu włoskiego buta. Stąd już bardzo blisko na Sycylię - oddziela ją od Reggio tylko Cieśnina Mesyńską, przez którą regularnie kursują promy.
Dzień 3
477 Mm
(445 Mm)
Niewielka miejscowość na północnym wybrzeżu Sycylii w połowie drogi między Palermo a Messyną. Dla wielu stanowi świetne miejsce wypadowe do wycieczek na Wyspy Liparyjskie. Sprzyja temu dobre połączenie kolejowe i autostradowe z lotniskami w Palermo i Katanii. Turystów spragnionych wypoczynku przyciąga do Sant`Agata di Militello rozległa piaszczysta plaża ciągnąca się zarówno na zachód jak i na wschód od miasta. Na Piazza Francesco Crispi wznosi się zamek książąt Gallego – zbudowany dla obrony wybrzeża przez Markiza Principe di Sant'Agata. Z innych atrakcji należy wspomnieć o niewielkim Muzeum Etnograficzno-Antropologicznym (Museo Etnoantropologico dei Nebrodi) przy via Cosenza.
Niewielki port jest osłonięty od zachodu długim, wychodzącym daleko w morze falochronem, na którego główce ustawione jest światło B bc 8m 4Mm wer. Brak praktycznie osłony od wiatrów wschodnich. Stawać można przy nabrzeżu, oraz po wewnętrznej stronie falochronu. Tam też wystawiany jest pomost, przy którym można cumować.
Dzień 4
502 Mm
(26 Mm)
Port miejski położony jest w północnej części wyspy Volcano. Po obu stronach (falochron od N i pirs od S) kursują promy.
Dzień 5
1085 Mm
(582 Mm)
Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 950 (dostęp do wody i prądu)
Dzień 6
1101 Mm
(17 Mm)
Dzień 7
1108 Mm
(7 Mm)
Dzień 8
1476 Mm
(368 Mm)
TYP: a3