TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Nowa marina zlokalizowana w pobliżu Muzeum Ropy Naftowej, 200 m od głównego portu Vågen. Dostęp do wody i prądu.
Dzień 2
33 Mm
(33 Mm)
Miejscowość jest zlokalizowana na końcu Lysefjordu. Miejsce wypadowe na Kjerag. Lysebotn jest popularne wśród miłośników BASE jumpingu.
Dzień 2
66 Mm
(33 Mm)
Punkt wypadowy do zwiedzania Preikestolen. Dojazd z Tau do szlaku pieszego na Ambonę http://www.tidereiser.com/hikingtour-pulpitrock.
Dzień 3
103 Mm
(70 Mm)
Dzień 4
161 Mm
(58 Mm)
Punkt wypadowy na lodowiec Folgefonna.
Dzień 5
189 Mm
(27 Mm)
W połowie czerwca odbywa się tu Festiwal Drewnianych Łodzi (www.trebaat.no). W odległości 2 km na zachód od Norheimsund przy drodze nr 7 znajduje się ciekawy wodospad Steinsdalsfossen. Zatrzymujący się tu mają niepowtarzalną okazję przejścia za kaskadą wody spadającej ze skały. W Muzeum Łodzi Regionu Hardanger (Hardanger Fartøyvernmuseum) można zobaczyć stare drewniane łodzie i kutry.
Dzień 6
220 Mm
(32 Mm)
Eidfjord znajduje się na końcu Hardangerfjordu. Żeglarzy i turystów przyciągają tu nie tylko wspaniałe widoki, ale i bliskość jednego z najbardziej znanych wodospadów Norwegii - Vøringfossen.
Dzień 7
324 Mm
(103 Mm)
Jest to główny port Bergen dla statków niehandlowych. Dostęp do wyposażenia możliwy za pomocą karty, którą można dostać w punkcie informacji turystycznej, zlokalizowanej za targiem rybnym.
TYP: a3