TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Atrakcje turystyczne w Saverne to między innymi Zamek Rohan, zamek Haute-Barr, stare miasto oraz centrum sportów wodnych Océanide.
Dzień 2
4 Mm
(4 Mm)
W miejscowości można zobaczyć Zamek Lutzelbourg oraz ruiny Zamku Greifenstein. Znajdują się tu również ślady romańskiej wieży oraz wytwórnia kryształów.
Dzień 2
15 Mm
(4 Mm)
Znajdują się tutaj pozostałości zamku Stock oraz kościół Saint-Remy z XVI wieku.
Dzień 2
18 Mm
(4 Mm)
Do zabytków Gondrexange należą groby Merowingów oraz kościół Saint-Luc z XVIII wieku.
Dzień 3
21 Mm
(17 Mm)
W miejscowości znajduje się najwyższa śluza we Francji. Do atrakcji turystycznych można zaliczyć XVI-wieczny zamek, kościół Saint-Adelphe z 1737 roku czy XIX-wieczną kaplicę Saint-Blaise.
Dzień 4
41 Mm
(20 Mm)
Wśród atrakcji miejscowości znajdują się pozostałości zamku oraz fabryka Solvay wyposażona w ogromne wapienniki - piece do przerabiania skał wapiennych.
Dzień 5
49 Mm
(7 Mm)
Na głównym placu Nancy znajduje się pomnik króla Polski, Stanisława Leszczyńskiego, który do 1766 roku był księciem Lotaryngii. Plac ten nazwano jego imieniem. Do najważniejszych atrakcji można zaliczyć wspomniany Plac Stanisława z łukiem triumfalnym, ratuszem miejskim, operą, teatrem, Muzeum Sztuk Pięknych, fontannami Amfitryty i Neptuna. Ważnym zabytkiem jest również kościół Notre-Dame de Bon Secours.
Dzień 5
51 Mm
(7 Mm)
Znajduje się tutaj zamek Montaigu z XVII wieku. Atrakcją hydrotechniczną jest akwedukt Madeleine.
Dzień 5
54 Mm
(7 Mm)
Najsłynniejszym zabytkiem jest Bazylika św. Mikołaja, wybudowana na przełomie XV i XVI wieku. Przechowywane są w niej relikwie świętego. W mieście można zwiedzić również Muzeum Filmu i Fotografii.
Dzień 6
55 Mm
(6 Mm)
W miejscowości znajduje się m.in. XV-wieczny kościół Saint Gorgon i pozostałości dawnego klasztoru kapucynów z XVII wieku.
Dzień 6
84 Mm
(6 Mm)
W miejscowości znajdują się pozostałości z okresu gallo-romańskiego oraz zabytkowy młyn.
Dzień 6
86 Mm
(6 Mm)
Na trasie rejsu znajduje się tunel, którym płynie na tym odcinku kanał Marna - Ren. Do atrakcji miejscowości należy również fabryka ceramiki.
Dzień 7
89 Mm
(34 Mm)
Znajduje się tutaj bardzo ciekawy obiekt hydrotechniczny - pochylnia St Louis-Arzviller na kanale Marna - Ren. Winda przenosi barki z górnego do dolnego kanału na rampie o długości 128 m o nachyleniu 41%, zastępując 17 śluz.
Dzień 7
97 Mm
(34 Mm)
Atrakcje turystyczne w Saverne to między innymi Zamek Rohan, zamek Haute-Barr, stare miasto oraz centrum sportów wodnych Océanide.
TYP: a3