TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Atrakcje turystyczne w Saverne to między innymi Zamek Rohan, zamek Haute-Barr, stare miasto oraz centrum sportów wodnych Océanide.
Dzień 2
8 Mm
(8 Mm)
W miejscowości znajduje się Browar Meteor (możliwość zwiedzania w zorganizowanych grupach w lipcu i sierpniu).
Dzień 3
14 Mm
(6 Mm)
Turystów zainteresuje Muzeum Archeologiczne, które mieści się w dawnym zamku rodziny Hanau-Lichtenberg.
Dzień 4
23 Mm
(9 Mm)
Strasburg jest stolicą i głównym ośrodkiem gospodarczym Alzacji i departamentu Dolny Ren. Miasto jest znane dzięki znajdującemu się tutaj Europejskiemu Trybunałowi Praw Człowieka. W centrum miasta warto zobaczyć zabytkowe budowle z charakterystycznego dla tego regionu czerwonego piaskowca. Najbardziej znana z nich jest zabytkowa katedra Notre Dame z zegarem astronomicznym. Śródmieście Strasburga zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Dzień 5
38 Mm
(15 Mm)
W tej małej miejscowości można zobaczyć zabytkową zabudowę zrębową, kościół ewangelicki i kościół katolicki Saint-Étienne.
Dzień 5
64 Mm
(15 Mm)
Wśród zabytków miejscowości wyróżnia się piękna synagoga z XIX wieku, która stoi przy Rue des Juifs.
Dzień 6
69 Mm
(31 Mm)
W miejscowości znajduje się m.in. kolumna Napoleona, most obrotowy na kanale Marna-Ren oraz stacja kolejowa Vendenheim.
Dzień 7
76 Mm
(7 Mm)
W miejscowości znajduje się kościół Świętych Piotra i Pawła, który od 1740 do 1902 roku służył zarówno luteranom, jak i katolikom. Dzwonnica kościoła pochodzi z XIII wieku. Warto zobaczyć również zabytkowy młyn.
Dzień 7
85 Mm
(7 Mm)
Atrakcje turystyczne w Saverne to między innymi Zamek Rohan, zamek Haute-Barr, stare miasto oraz centrum sportów wodnych Océanide.
TYP: a3